fbpx
Close

Jaakson: Rapla publik põlve värisema ei võta, pigem annab lisamotivatsiooni

Avatar
-Mark-Andreas Jaakson | Young Guns GBA Invitational 2019

Eesti U20 korvpallikoondislane ning eelmise hooaja Tšehhi esiliiga meister Mark-Andreas Jaakson on küll tulevikuplaanidesse võtnud USA ülikooli siirdumise, kuid enne ookeani taga maandumist tuleb noormehel üks vaheaasta teha Eesti-Läti korvpalliliigas.

19-aastase ja peaaegu kahemeetrise tagamängija vastu näitasid Eestist huvi üles ka näiteks Pärnu Sadam ja Valga-Valka, kuid mehe uueks mängupaigaks saab marulise kodupublikuga Rapla meeskond. “Huvi tundsid teisedki, aga Rapla tundus olevat minu jaoks kõige parem variant,” kommenteeris Jaakson Korvpall24.ee portaalile.

“Plaan pole muutunud – vaheaasta Eestis ning siis USA-sse. Hetkel pole veel ülikool valitud, aga just nädal tagasi käisin Cleveland State’is visiidil. Väga hea mulje jäi sellest koolist nii korvpalli poole pealt kui ka akadeemiliselt, kuid mingeid kindlaid valikuid teinud ei ole veel,” selgitas noormees oma tulevikuplaane.

Kui tema vastu ookeani tagant huvi suureneb ja mõni kool veel teda külla kutsub, siis tuleb need visiidid tihedasse graafikusse mahutada. “Eks kõige parem oleks, kui ülikooliga võimalikult vara paika saaks, kuid kõik oleneb koolide huvist. Otseselt ühtegi tähtaega (, millal võiks midagi selguda,) ma ei oskagi veel öelda,” sõnas Jaakson.

Nüüd algaval hooajal tuleb üritada kaugemad tulevikuplaanid taustale jätta ning keskenduda Rapla klubi aitamisele Eesti-Läti korvpalliliigas ning selleks on viimased hooajad Tšehhis GBA korvpalliakadeemias õppinud noortekoondislane valmis.

“Tulin Raplasse positiivsete ootustega. Kindlasti on huvitav ning edasiviiv mängida mitte ainult Eesti vaid ka Läti parimate meestesatside vastu,” rõõmustas Jaakson, kes juba eelmisest nädalast teinud meeskonnaga koos ka trenni. “Olen saanud ka peatreener (Toomas) Annukiga suhelda ning tema ootab minult kindlasti head töötahet ja suhtumist ning nooruslikku energiat.”

Loomulikult ei saanud Jaaksonilt küsimata jätta ka Rapla hääleka toetajaskonna kohta, tänu kellele on väikelinna nimetatud ka Eesti korvpallipealinnaks. “Olen nõus, et Raplal on kindlasti parim publik Eestis. Ei usu, et see põlve värisema tõmbaks, pigem on ikka lisamotivatsiooniks!” uskus mängumees.

scroll to top
Inline
Inline