fbpx
Close

Janar Talts: pinki kuskilt maikuus juurde ei osta

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga finaalseeria esimeses mängus pidi Tartu Ülikooli võistkond võtma võõrsil BC Kalev/Cramolt vastu 95:98 kaotuse. Esimese poolaja lõppedes juhtisid võõrustajad koguni 21 punktiga ja kuigi kohtumise lõpus õnnestus Tartul vähendada vahe vaid ühele punktile, ei piisanud sellest, et ise võit kätte saada.

Tartu meeskonna peatreeneri Priit Vene arvates võib kokkuvõttes kaotuse põhjuseks lugeda eksimusi vabaviskejoonelt. “Muutsime kaitset. Kolmandal veerandajal veel hästi ei toiminud, aga ilmingud juba oli. Neljandal saime juba jooksma ka. Pallikaotuseid ei teinud, kokkuvõttes võib öelda, et vabavisete taha jäi mäng,” ütles Vene ERR-ile antud intervjuus.

Meeskonna korvialuse jõu Janar Taltsi sõnul on neid kohti veel päris palju, kus saab mänguliselt juurde panna, aga teine poolaeg oli see-eest positiivne ja andis eneseusku juurde. “Peame esimese poolaja kindlasti üle vaatama, kuidas me nii nõrgaks jäime nende pressingu vastu. Rünnakul viskasime 35 punkti, aga nemad üle 50 poolajaks. See oli mu arust murekoht, aga teisel poolajal oli plusspooli päris palju. Tulime mängu tagasi ning loodan, et kõik on võimalik. Eneseusku andis see juurde, kuid tegemist on ikkagi seeriaga ja ülehomme on uus mäng. Ega siin väga aega pole millegi muutmiseks, aga mingid pisiasjad peab üle vaatama.”

Lühikesest pingist on Tartu puhul palju räägitud. Kas see mõjutas tänast mängu kuidagi, et rotatsiooni väga pole? “Vahepeal noored tulid mängu ja hakkasimegi vahet tagasi võtma. Oleme ikkagi positiivsed ja mängime nendega, kellega on. Ega siin muud üle jää ja pinki kuskilt maikuus juurde ei osta enam. Üritame nendega, kes meil on!” vastas Talts.

scroll to top