Janari Jõesaar säras Euroliiga tippklubi vastu suurepärase visketabavusega

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Hispaania korvpalli kõrgliigas andis Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife Iberostar Euroliigas kuuendal kohal paiknevale Vitoria-Gasteiz Baskonia KIROLBET-ile lahingu, kuid vastu tuli võtta 68:85 kaotus.

Baskonia võitis avaveerandi 22:12, aga Tenerife vähendas poolajaks vahe minimaalseks 35:36 peale. Kolmanda veerandaja 25:15 paremusega tegid võõrustajad uuesti vahe sisse ning kuigi viimane neljandik kulges tasavägiselt, pidi Tenerife vastu võtma 17-punktilise kaotuse.

Janari Jõesaarele usaldati mänguaega ligi 31 minutit ning selle jooksul viskas ta 16 punkti (vabavisked 0/1, kahesed 5/7, kolmesed 2/2). Lisaks võttis ta 6 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga.

Tim Abromaitis tõi Tenerife parimana 20 punkti ning keegi peale tema ja Jõesaare kahekohalise punktisummani enam ei jõudnud. Baskonia resultatiivseimaks kerkis Shavon Shields 17 punktiga.

Turniiritabelis jätkab Tenerife 12 võidu ja 11 kaotusega kaheksandal kohal. Baskonia (17-6) hoiab kolmandat positsiooni.

Järgmise mängu peab Tenerife 23. märtsil, kui vastamisi minnakse Gipuzkoa meeskonnaga.