Kõik eestlaste koduklubid Itaalia esiliigas võidukad, Veideman kerkis üleplatsimeheks

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Itaalia esiliiga 25. voor oli edukas kõigile kolmele väljakul käinud eestlasele. Võidu sai kirja nii Rain Veidemani, Kaspar Treieri kui ka Mikk Jurkatamme koduklubi.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea alistas pühapäeval koduväljakul Ferrara Bondi 71:68.

Mängu avaveerand kulges tasavägiselt ja esimese 10 minuti järel juhtis kodumeeskond 15:14. Teise veerandi viimasel minutil tegi skoori ainult Veideman, kelle kahe- ja kolmepunktivise tõid poolajaks tabloole Mantova 37:28 eduseisu.

Ferrara alustas kolmandat veerandaega 10:2 spurdiga ja jõudis vaid ühe punkti kaugusele (39:38). Sealt edasi hoidis Mantova vaid mõnepunktilist edu ning otsustavale veerandile mindi nende 48:45 juhtimisel. Viimasel veerandil jätkus tasavägine heitlus, kuid 30 sekundit enne mängu lõppu rebis Mantova Veidemani ja Luca Vencato vabavisete toel otsustavalt 8 punktiga ette, 71:63.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul 28 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 18 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 2/6, vabavisked 8/9). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga. Tema takistamisel vilistati vastastele koguni 7 viga.

Mikk Jurkatamme kodumeeskond Ravenna OraSi sai laupäeval koduplatsil kirja 85:72 võidu Roseto Cimorosi üle.

Avapoolaja 36:32 võitnud Ravenna tegi otsustava vahe sisse kolmandal veerandajal, kui viskas 23 punkti Roseto 16 vastu.

Algviisikus platsile pääsenud Jurkatamm teenis 23 minutit mänguaega ning sai selle ajaga kirja 9 punkti (kolmesed 3/4), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja ühe pallikaotuse, enne kui ta 1.58 enne mängu lõppu 5 veaga pingile langes. Tema takistamisel tehti üks viga.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight oli pühapäeval koduväljakul tulemusega 87:68 üle Cento Balturist.

Montegranaro võitis avaveerandi 17:13 ning juhtis poolajaks juba 40:27. Enne viimast veerandit oli kodumeeskonna edu 19 punkti (65:46) ja sama suure vahega kohtumine ka lõppes.

Pingilt sekkunud Treieri arvele kogunes 18 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), 4 lauapalli, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel ühe vea.

Montegranarol on nüüd kirjas 20 võitu ja 5 kaotust, millega jätkatakse Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis 2. kohal. Mantova on nüüd 12 võidu ja 13 kaotusega 7. kohal, Ravenna on kogunud 11 võitu ja 14 kaotust ning hoiab 9. positsiooni.