Janne Pulga ja Mailis Poki resultatiivne mäng aitas Kelternil lõpetada põhiturniir võiduga

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas pidas oma selle hooaja viimase põhiturniiri kohtumise Mailis Poki ja Janne Pulga koduklubi Kelterni Rutronik Stars. Suveräänne põhiturniiri valitseja võitis viimases kohtumises võõrsil Nördlingeni XCYDE Angelsit numbritega 81:56 (26:15, 17:11, 23:17, 15:13).

Kui Kelternil polnud viimases kohtumises peale au midagi kaalul, siis Nördlingeni jaoks oli kaalul play-offi jõudmine. Nördlingeni võidu korral oleksid veerandfinaalis kohtunud omavahel just Keltern ja Nördlingen. Kohtumise avavilest saati oli aga näha, et tugevama vastu jõud ei saa. Poolaeg kuulus 43:26 Kelternile ning kohtumise lõpuks näitas tabloo seisuks 81:56.

Kelterni poolelt näitasid tulemuslikku mängu eestlannad. Mailis Pokk viskas 25 mänguminuti jooksul 13 punkti, hankis viis lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi kaks vaheltlõiget. Janne Pulk viibis väljakul 28 minutit. Selle aja jooksul jäi eestlanna arvele 12 punkti, noppis ühe lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike.

Kelterni poolelt viskas enim punkte Andrijana Cvitkovic, kelle arvele jäi 19 punkti. Kui Kelterni poolelt viskasid kahekohalise punktisumma kolm naist, siis Nördlingeni poolelt ei küündinud selle tähiseni keegi.

Bundesliga põhiturniiril kogus Keltern 21 võitu ja 1 kaotuse, millega marssis play-offidesse suveräänse liidrina. Veerandfinaalis kohtub eestlannade koduklubi Halle Gisa Lionsiga, kes kogus sarnaselt Nördlingeni ja Saarlouisiga 7 võitu ja 15 kaotust.