Janne Pulk ja Mailis Pokk aitasid Kelternil kaitsta Saksamaa karikavõistluste tiitlit!

-Janne Pulk, Mailis Pokk ja Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Janne Pulk ja Mailis Pokk tulid teist korda poole aasta jooksul Kelterni Rutronik Starsi ridades Saksamaa karikavõitjateks! Kelternis peetud Pokal 2021 Final Fouri poolfinaalis õnnestus eestlannade koduklubil võita veenva ülekaaluga haavatud Wasserburgi TSV 1880. Tänases finaalis käis Kelterni jaks üle Heidelbergi BasCatsist tulemusega 69:54.

Mäletatavasti peeti 2020. aasta karikavõistluste Final Four koroonaviiruse levimise tõttu kevade asemel hilissügisel. Oktoobri lõpus tõstsid Kelterni pallurid pärast Wasserburgi selili panekut karika pea kohale. Sellest kõigest on möödas vähem kui pool aastat, kui karikas kerkis täna taaskord Kelterni mängijate peade kohale.

Tänases finaalis Heidelbergi vastu tehti kerge edu sisse kohe avaveerandiga, mis võideti 20:8. Poolajapausile suunduti võõrustajate eduseisus 39:28. Mängu saatus otsustati suuresti kolmanda perioodiga, mille lõppedes särasid tablool numbrid 61:40. Lõpusireeni kõlades oli Kelterni 69:54 võit tõsiasi ja pidu võis alata!

Kelterni poolelt tegi hea mängu Jasmine Thomas, kes viskas 21 silma. Krystal Vaughn kogus 16 punkti. Eestlannadest viskas Mailis Pokk 3 ning Janne Pulk 2 punkti. Heidelbergi poolelt kogus ainsana kahekohalise punktisumma Fallyn Dee Feije, kel õnnestus visata 14 silma.