fbpx
Close

Joonas Järveläinen: Plymouthi tabeliseis tekitab teatud pingeid

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Tänavu teeb esimest hooaega Suurbritannia korvpalli meistriliigas kaasa eestlasest ääremängija Joonas Järveläinen, kes kuulub Plymouth Raidersi ridadesse ning on seal kindlalt ennast põhimeeste hulka mänginud.

Hiljuti koguni kaheksamängulise liigakaotuste seeria läbi teinud Plymouth (5-15) on tabelis 12 tiimi hulgas alles 10. kohal. Järveläineni sõnul tiimi halva positsiooniga rahul olla ei saa.

“On selge, et rahul ei ole ei mängijad, ega ka taustajõud ning kahtlemata tekitab see ka teatud pingeid. Siiski, lootust pole keegi kaotanud ja endiselt on õhus võimalus pääseda kohamängudele, kuhu pääseb 8 paremat. Ega hooaeg meie ebaedu pärast seisma ei jää,” kommenteeris eestlane portaalile Korvpall24.ee.

Tema sõnul üritatakse klubis minna ühe mängu kaupa edasi, sest liiga tase on äärmiselt ühtlane ja kõik mängud on võidetavad. “Millega me pole hakkama saanud, on 40 minutit järjest oma mänguplaani elluviimine. Kõigis kaotatud mängudes on olnud mõneminutilisi perioode, kus toimub ärakukkumisi. Peamiselt on süüdi pallikaotused, milledest vastased saavad kergeid korve ja saamatus rünnakul resultatiivsete lahendusteni jõuda.”

Järveläineni sõnul on neid “loputatud” vaid üksikutes mängudes ning tasavägiseid matše pole nad suutnud enda kasuks pöörata. “15-st kaotatud mängust on olnud mõned sellised, kus meil polnud võimalust. Seitse mängu oleme kaotanud vähem kui 8 punktiga, olles kõiki neid mänge teisel poolajal juhtinud.”

“Sellest tulenevalt oleme oma olukorras ise kõige rohkem süüdi. Oskus oma meeskonnakaaslasele palli sööta ja siis sekka mõni vise tabada on korvpalli põhielemendid. Kui tulevad otsustavatel hetkedel pallikaotused või ei suuda viskeid ära panna, siis polegi millestki rääkida,” võttis mees teema kokku.

scroll to top