Joosep Russak viskas EMÜ võidumängus 29 punkti, G4S Noorteliiga II alistus Paidele

-Joosep Russak | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku I liiga play-offis teenis Paide Viking Window 73:58 võidu G4S Noorteliiga duubelmeeskonna üle, Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid oli 82:74 parem KK Viimsi/NoTo võistkonnast.

Paide asus kohtumist 24:14 juhtima, aga G4S Noorteliiga vähendas poolajaks kaotusseisu kolmele silmale. Kolmanda veerandajaga kasvatas Paide vahe üheksale punktile ja koos viimase neljandiku 15:9 võiduga saadi vastasest kokkuvõttes 15 punktiga jagu.

Sass Karemäe tegi Paide eest kaksikduubli, visates 19 punkti ja kogudes 11 lauapalli. Saamuel Rõigas tõi 12 silma, võrdselt 10 punkti jäi Siim Kamsi ja Rauno Nurklliku arvele. Ron Arnar Pehka oli kaotajate poolelt parim 24 punkti ja 8 lauapalliga. 15 silma ja 12 lauapalli lisas Erki Kuhi.

Teises kohtumises haaras Viimsi 22:16 eduseisu, kuid poolajaks oli EMÜ kahe punktiga peal. Tasavägine heitlus jätkus kolmandal veerandajal, mille kodumeeskond suutis napilt võita ja viimasel kümnel minutil oldi samuti paremad 25:20.

Joosep Russak kerkis üleplatsimeheks 29 punkti ja 9 lauapalliga. Gert Kaldmäe nimele jäi 18 punkti, 13 silma ja 10 lauapalli lisas Argo Orumaa. Kristjan Evart viskas vastaste poolelt 17 punkti, Andreas Märtson lisas 14 silma ja Tauri Miggur tõi 12 punkti.

Paide Viking Window – G4S Noorteliiga II paari võitja kohtub poolfinaalis Betoonimeister/Tskk/SK Nord – Kohila SK/Webware parimaga. Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid – KK Viimsi/NoTo paari edukaim läheb vastamisi Tamsalu Los Toros/Karud – Tartu Kalev/Estiko võitjaga. Veerandfinaalid mängitakse kahe võiduni.