fbpx
Close

Juris Umbraško kiitis kangelaslikku hoolealust: paljud mehed tema asemel ootaksid platsile naasmisega

-Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

-Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas hooajal 2019/20 | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeva õhtul teenis Paf Eesti-Läti korvpalliliigas olulise võidu Rakvere Tarvas, kes kodusaalis alistas 85:78 (21:24, 19:17, 25:18, 20:19) Tartu Ülikool Maks & Mooritsa. Tarvas murdis sellega kolmemängulise kaotusteseeria ja saab laupäevasele karika poolfinaalile Pärnu Sadama vastu minna oluliselt parema tunde pealt.

Vastasega võrreldes üle kahe korra rohkem kolmesejoone tagant peale tulistanud (27 vs 12) Tarvas tabas lõpuks kümme kolmest (37%) Tartu kahe vastu ning otsustava murrangu tõidki lõpuks mängu just kaugvisked. Peatreener Juris Umbraško sõnas pärast kohtumist Korvpall24.ee portaalile, et kui neil õiged mehed saavad viskama, siis mänguplaan ka töötab.

Ülimalt positiivne oli ka see, et 13. novembril kodumängul TalTechi vastu väga raske trauma saanud Tormi Niits oli juba veidi enam kui kuu aega hiljem platsil tagasi. Tundub uskumatu, arvestades, et Niits kommenteeris vahetult pärast arstide noa all käimist oma olukorda sotsiaalmeedias nii: “Operatsioon tehtud. Koljuluu tükid, mis meenutasid pigem puslet, pandi kokku kahe plaadiga.”

22-aastane Niits kandis küll näo ees maski, kuid muidu oli endale omaselt ülimalt agressiivne nii kaitses kui rünnakul, teenides Tartu meestelt välja viis viga. Vabaviskeid 7/8 tabanud ja 11 silma kogunud Niits sai peatreener Umbraško käest mängu järel ka eraldi kiidusõnu.

Tänane mäng Tartu vastu käis mõlemal meeskonnal üles-alla. Mis oli lõpuks see põhiline põhjus, miks just Rakvere siit võidu sai?

Põhiliseks sai, et suutsime mängu mingil hetkel kontrollima hakata. Liikusime ise kiiremini ja liigutasime palli kiiremini ja tänu sellele saime häid viskepositsioone. Kui me jääme rünnakul aeglaseks, siis hilineme olukordadesse ja kaitse saab meie üle domineerida. See on üks treeneritöö osa, et mehi ergutada kiiremini mängima, kuna poisid tihti väljakul ise ei tunneta seda.

Samamoodi on ka teie hooaeg olnud üles-alla liikumine. Alustasite nelja kaotusega, siis tuli neli järjestikust võitu ja hiljuti kolm üksteise otsa kolm kaotust. Miks nii kõikuv?

Me pole rotatsioonilt n-ö suur võistkond. Noored mängumehed pole päris nii valmis veel sellel tasemel suuremat rolli mängima, kuna pole isegi näiteks esiliigas veel liidrirolli kogetud. Nende jaoks on raske olulist tuge võistkonnale pakkuda. Seetõttu, kui mõni mees on väljas ja mõne järgmisega veel midagi juhtub, siis oleme hädas. Ja loomulikult on meil tiimis mitmeid töömehi, kelle jaoks on nädala sees raskem korvpallile keskenduda. Kogu päev tööl olla ja siis otse Rakverre sõita… see on osa meie olukorrast. Seetõttu käibki meie mäng üles-alla.

Rakvere loodab oma mängus väga palju kaugvisetele. Kas Sinu mänguplaan ongi suures plaanis üles ehitatud kolmestele?

Mänguplaan on üks asi, aga mõnikord on olukord selline, et vastane suudab meie viskajatega kaasa minna ja me ei saa häid viskeid. Tänagi esimesel poolajal pidime võtma raskeid viskeid, aga mängu teisel poolel saime paremini vabaks mängitud ja teenisime ka lihtsamaid kohti. Saime viskama need mehed, kes ongi viskajad, näiteks Egert (Haller) ja Kaido (Saks). Nemad on meie parimad snaiprid. Devin (Harris) suudab ka kaugelt tabada, aga ta peab kasutama selleks kindlamaid viskekohti.

Kui õnnelik Sa oled, et Tormi Niits pärast rasket näovigastust juba tagasi on ja Tartu vastu väga korraliku esituse tegi?

Paljud mehed võtaksid tema asemel palju rohkem aega ja ootaksid platsile naasmisega. Tormi tuli üsna vara väljakule tagasi, sest tal on võitlejahing. Tema kohalolek toob meie mängu energiat. Kohati läheb ta sellega isegi üle võlli, aga üldiselt on ta mees, kes suudab lõpmatult võistkonna nimel võidelda. Ta võib tööd rabada kasvõi kõik 40 minutit.

scroll to top