Jurkatamme meeskond pääses konverentsi poolfinaali, Teder tuli regiooni meistriks

-Taavi Jurkatamm kaitses | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliigades mängivatest Eesti korvpalluritest käisid täna öösel ja varahommikul platsil nii Taavi Jurkatamm, Artur Konontšuk kui ka Johanna Eliise Teder.

Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons pääses NCAA kõrgeimas divisjonis Las Vegase külje all peetaval lääneranniku konverentsi turniiril nelja parema hulka, kui alistas kolmandas ringis Pacific Tigersi 72:54.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jurkatamm pääses väljakule 20 minutiks ning selle aja jooksul punktiarvet ei avanud (vabavisked 0/2). Eestlase arvele kogunes 3 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Poolfinaalis läheb San Francisco Eesti aja järgi teisipäeva öösel vastamisi USA üliõpilaskorvpalli tippu kuuluva Gonzagaga, kes asub Associated Pressi ja USA Today poolt koostatavates edetabelites hetkel teisel kohal.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles pidas NCAA kõrgeimas divisjonis põhihooaja viimase mängu, jäädes võõrsil lisaaja järel 62:65 alla Middle Tennessee Blue Raidersile.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Konontšuk viibis väljakul lõpuks 42 minutit. Tema arvele kogunes selle ajaga 5 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 1/2), 6 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Southern Miss kogus põhihooajal üheksa võitu ja 22 kaotust, USA konverentsis jäädi viie võidu ja 13 kaotusega eelviimasele ehk 13. kohale. Kuna konverentsi finaalturniirile pääseb vaid 12 paremat meeskonda, siis Southern Missi jaoks on tänavune hooaeg lõppenud.

Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans jõudis NJCAA kõrgeima divisjoni finaalturniirile, kui oma regiooni finaalmängus alistati Collin Lady Cougars tulemusega 74:64.

Algviisikus alustanud Teder viibis platsil 33 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/7, vabavisked 2/2), hankis 2 lauapalli, andis mängu parimana 6 korvisöötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi 3 pallikaotust.

NJCAA ehk Junior kolledžite liiga esimese divisjoni 24 parema naiskonna osavõtul peetav finaalturniir toimub ülejärgmisel nädalal Texases Lubbockis.