Jurkatamm ja San Francisco võtsid võimsa teise poolaja toel kindla võidu

-Taavi Jurkatamm (kollases) | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käis läinud öösel väljakul Taavi Jurkatamm, kelle kodumeeskond San Francisco Dons alistas 88:64 Portland Pilotsi.

Kodusaalis mänginud San Francisco jäi esimese 20 minuti järel nappi kahepunktilisse kaotusseisu, kuid teine poolaeg võideti lausa 47:21.

Algviisikus alustanud ja 29 minutit mänginud Jurkatamm panustas võitu üheksa punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/4, vabavisked 1/2), võttis kaks lauapalli, andis viis resultatiivset söötu, tegi kaks vaheltlõiget ning blokeeris kaks vastaste pealeviset. Lisaks kogunes eestlase arvele kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Khalil Shabazz, kes viskas San Francisco kasuks 19 punkti. Vastaste poolel oli resultatiivseim Isiah Dasher 17 punktiga.

Eestlase kodumeeskonnal on nüüd kokku kaheksa võitu ja viis kaotust, lääneranniku konverentsis on neil kaks võitu ja üks kaotus. Portland on sel hooajal kogunud kuus võitu ja neli kaotust.