Jurkatamm tegi NCAA karjääri parima mängu, kuid San Francisco kaotas

-Taavi Jurkatamm (kollases) | Foto: AFP/Scanpix

Tänavu neljandat ja ühtlasi viimast hooaega USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv Taavi Jurkatamm tegi oma senise karjääri parima esituse, kui tema kodumeeskond San Francisco Dons kaotas võõrsil 64:74 Oregon Ducksile.

Külalised alustasid Jurkatamme vedamisel suurepäraselt. Eestlane viskas kuue ja poole minutiga meeskonna esimesest 16-st punktist 11 ning San Francisco juhtis 16:9. Oregon tegi aga esimese poolaja keskel 20:4 spurdi, haarates juhtohjad kindlalt enda kätte. Poolajaks oli San Francisco taga 31:41 ega suutnud enam kaotusseisust välja tulla.

Algviisikus alustanud Jurkatamm viibis lõpuks platsil San Francisco mängijatest kõige kauem – 35 minutit – ning kogus suurepärase visketabavuse juures meeskonna parimana 15 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 1/1, vabavisked 4/5), neli lauapalli, ühe resultatiivse söödu, kaks vaheltlõiget ja ühe blokeeritud viske, samuti tegi ta kolm isiklikku viga. Eestlase senine punktirekord oli üheksa silma ja see pärines detsembri alguses peetud mängust Nevada vastu.

Üleplatsimeheks kerkis Eugene Omoruyi, kes viskas võitjate kasuks 19 punkti ja võttis viis lauapalli.

San Franciscol on nüüd kirjas viis võitu ja neli kaotust, Oregonile oli see viiendaks võiduks ühe kaotuse kõrval. Kaks viimast konverentsivälist kohtumist peab San Francisco 20. ja 21. detsembril, kui Las Vegases minnakse vastamisi vastavalt Grand Canyoni ja Cal State Fullertoniga.