fbpx
Close

K24 MILANOS | Dirk Nowitzki: see, mida eestlased tänases esimeses mängus tegid, oli imeline

-Dirk Nowitzki | Foto: Siim Semiskar

Saksamaa korvpallilegend Dirk Nowitzki on FIBA saadikuna käimas läbi kõiki EM-finaalturniiri mängupaiku ning esmaspäeval külastas 44-aastane 2011. aasta NBA meister Milanot. Kohe esimeses kohtumises Eesti ja Horvaatia vahel oli Nowitzki korraliku trilleri tunnistajaks ning kõrvalt vaadates oli näha, et mees elas põnevatel lõpuminutitel pealtvaatajana korralikult mängu sisse.

Enne õhtust kohtumist Itaalia ja Ukraina vahel korraldati Nowitzkiga ka pressikonverents ning juba enne ajakirjanike küsimusi oma esimeses avalduses kiitis ta Eestist kohale tulnud fänne, kes Mediolanum Forumi kolmandat kohtumist järjest Eesti koondisele väga mõnusaks suutsid kütta. “See, mida eestlased tänases esimeses mängus tegid, oli imeline,” sõnas Nowitzki konkreetselt.

Rohkem sakslane pressikonverentsil Eestit ega eestlasi küll ei maininud, aga rääkis 25 minutit küsimustele vastates väga huvitavalt sellest, kuidas NBA korvpall on arenenud selliselt, et eurooplased on oma oskuste ja talendiga sealses liigas järjest rohkem suutnud kanda kinnitada. Nowitzki sõnul on korvpall Euroopas võrreldes tema aegadega nii metsikult arenenud, et temal on väga lõbus seda kõike kõrvalt jälgida.

scroll to top