fbpx
Close

K24 MILANOS | Horvaatia korvpalli sisekaemus: tüli võõrmängija kodustamise üle päädis Dino Radja lahkumisega

-Ivan Dorian Molnar | Foto: Maxim Tuul

Eesti korvpallikoondise kolmas vastane Milanos peetaval EM-finaalturniiril ehk Horvaatia on indiviidide poolest justkui kuulund aastakümneid Euroopa korvpalli tippu. Samas horvaadid ise arvavad, et nende korvpallikoondis ja kogu korvpall tervikuna on juba mõnda aega korralikus mõõnas.

Korvpall24 portaal tegi Milanos enne meie omavahelist mängu intervjuu HRT ehk Horvaatia rahvustelevisiooni sporditoimetaja ning siin EM-finaalturniiril telekommentaatori rolli täitva Ivan Dorian Molnariga, kellelt uurisime, mis on Horvaatia korvpalli suurimateks probleemideks ning miks neil pole vaatamata arvukatele NBA mängijatele õnnestunud koondise tasemel pärast 1990-ndaid suurt edu saavutada. Eurovisiooni lauluvõistluste fännidele on huvitavaks faktiks see, et Molnar on viimasel kahel aastal lugenud ette Horvaatia poolt antud punkte.

Intervjuus puudutame Horvaatia koondises läbivaks jooneks olnud kodustatud mängujuhi teemat, mis on tülli ajanud ka sealsed korvpalliliidu funktsionärid ja saame teada, et Horvaatia kohalik liiga on viimasel ajal alla käind ning noortele talentidele otsitakse väljundit naaberriikidest. Lisaks saame teada, miks horvaatide NBA staar enne Eestiga mängu korraks kodumaal käis ning mida Horvaatia leeris Eesti koondisest enne mängude algust arvati.

scroll to top