Kadri-Ann Lass ja Györ kaotasid poolfinaali avavaatuse

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women's Basketball Club Győr Facebook

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women’s Basketball Club Győr Facebook

Ungari kõrgliigas tehti kolmapäeval algust poolfinaalidega. Eesti koondislase Kadri-Ann Lassi koduklubi Györi Ülikool võõrustas seeria avakohtumises Szekszardi Atomerömüt ning vandus alla tulemusega 57:66 (17:20, 8:21, 18:10, 14:15).

Põhiturniiri Soproni Basketi järel teisel kohal lõpetanud Györ jõudis poolfinaali tänu veerandfinaalseeria võitmist TFSE-MTK üle. Kahe võiduni peetava veerandfinaali võitis Györ 2:0 (93:75, 85:75). Põhiturniiri kolmas Szekszard võitis veerandfinaalis Csata Ludovika naiskonna samuti kuivalt 2:0 (89:61, 69:63).

Samuti kahe võiduni peetava Poolfinaalseeria kallutasid enda poole külalised Szeksardi linnakesest hea teise perioodiga, mis võideti 21:8. Kuigi kolmanda veerandaja võitis omakorda Györ 18:10, siis viimasel perioodil enam piisavalt jaksu polnud ja avakohtumine kuulus 66:57 Szekszardile.

Kadri-Ann Lass teenis mänguaega veidi üle 24 minuti, mille jooksul viskas 3 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 1/1). Lisaks noppis eestlanna 4 lauapalli, jagas kaaslastele ühe korvisöödu ja ladus vastastele oma naiskonna ainsad kaks blokki.

Györi mänguvankrit vedasid tavapärased liidrid – ameeriklannad Brianna Kiesel ja Beatrice Mompremier viskasid vastavalt 20 ja 17 silma. Keegi teine kahekohalise punktisummani sel korral ei küündinud.

Szekszardi poolelt skoorisid peaaegu võrdselt neli naist – Zala Friskoveci arvele jäi 13, Erica McCalli ja Agnes Studeri 12 ja DeWanna Bonneri arvele 11 silma.

Teises poolfinaalis võitis tiitli peamine pretendent Sopron Aluinventi DVTK-d 89:64. Györi ja Szekszardi teine poolfinaalkohtumine toimub 2. aprillil Szekszardis.