Kadri-Ann Lass ja Györi Ülikool alustasid kodust ”euromulli” kaotusega

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women's Basketball Club Győr Facebook

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women’s Basketball Club Győr Facebook

Teisipäeval algasid naiste EuroCupi alagrupimängud. Naiskonnad on jagatud neljastesse alagruppidesse, kus kõik klubid mängivad erinevates ”mullides” ühe korra omavahel läbi. Ühte säärast ”mulli” võõrustab Eesti koondislase Kadri-Ann Lassi koduklubi Györi Ülikool. Kahjuks koduseintest esimeses kohtumises abi polnud ning turniiri alustati 72:86 (21:17, 19:17, 9:23, 23:25) allajäämisega türklaste Kayseri Bellonale.

A-alagrupi avamäng kulges Györi jaoks hästi kolmanda veerandajani. Pärast poolajapausi olid mänguks paremini valmis Türgi klubi pallurid, kes tegid 14:1 spurdi ning võõrustajad neile ohtlikuks enam ei saanudki. Mõlemat naiskonda vedasid USA-st pärit pallurid. Ameeriklannad olid oma naiskondades ainsad, kes viskasid kahekohalise arvu punkte.

Kaotusekibedust tundma pidanud võõrustajate resultatiivseimateks olid harjumuspäraselt Brianna Kiesel ning Beatrice Mompremier vastavalt 23 ja 19 punktiga. Kadri-Ann Lass viibis väljakul veidi üle 4 minuti, mille jooksul andis 2 korvisöötu ja tegi ühe isikliku vea.

Kayseri suurimateks korviküttideks tõusid samuti ameeriklannad Tyasha Harris 28 ja Kalani Brown 24 silmaga.

Teises A-alagrupi kohtumises võitis ungarlaste Szekszardi KSC suurelt 106:80 ukrainlaste BC Prometeyd. Neljapäeval kohtub Györi Ülikool Prometeyga ning reedel Ungari liigakaaslase Szekszardiga. Reedel saab selgeks iga alagrupi 2 parimat naiskonda, kes pääsevad järgmisesse ringi 16 tugevama hulka.