fbpx
Close

Kaido Saks: mulle tuli meeldiva üllatusena, et Tarvas minust huvitatud on

Avatar
-Kaido Saks ja Renato Lindmets 2012. aastal Rakvere Tarva meeskonnas | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeva hilisõhtul sai teatavaks, et viimased kuus hooaega Tallinna Kalev/TLÜ särki kandnud ääremängija Kaido Saks hakkab uuel hooajal pallima Rakvere Tarva meeskonnas, kus ta veetis ka pronksmedaliga kulmineerunud 2012/13 hooaja.

“Jah, väike keskkonnavahetus,” muigas juuli lõpus 34-aastaseks saav Saks Korvpall24.ee portaalile. “Saan Renato (Lindmetsa) ning loodetavasti ka teiste vanemate meestega koos treenida ja mängida. Mulle tuli meeldiva üllatusena, et Tarvas minust huvitatud on ja nende pakutud tingimused sobisid hästi.”

“Arutasin seda minekuvarianti Kalevi juhtidega ka ning läksime lahku sõbralikul toonil. Kui oled nii kaua ühes meeskonnas mänginud, saab omavahel suhteliselt avatud kaartidega ja pingevabalt suhelda,” lisas Saks. 208 cm pikkuse terava viskemehe sõnul oli huvi tema vastu pigem esiliigast. “Mängin korvpalli ikkagi põhitöö kõrvalt ja enamik (kõrgliiga)klubisid tahavad treenida täiskoosseisus kaks korda päevas, mis ongi normaalne.”

“Ma tean Jurise (peatreener Juris Umbraško – toim.) mängujoonist ja stiili, mida ta tahab mängida ning see sobib mulle hästi. Renato oligi tegelikult see, kes hakkas mind Rakverre meelitama,” avaldas Saks. Eelmisel hooajal toetus Tarvas mitmete vanameistrite õlgadele, kuid Saks ei osanud veel öelda, kes senistest meestest jätkamas on. “Teiste kohta ei tea veel rääkida. Eks nendega kindlasti suheldakse ja loodetavasti jõutakse ka kokkulepeteni.”

Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilased, kellele Saks kehalist kasvatust õpetab, ei pea tema sõnul selle uudise valguses muretsema: “2-3 korda nädalas sõidan õhtuti Rakvere vahet ja õpetajatööd jätkan ikka täiskoormusel.” Pikema tuleviku kohta kiire viskega mängumees midagi otsustanud veel pole. “Võtan rahulikult ja ei hakka midagi prognoosima. Kõrgliigas mängimine on privileeg ja hetkel on eesmärk veel sellel tasemel korvpalli mängida.”

Suvel hoiab Saks sportlikku toonust pidevalt ning ennast käest ära ei lase. Tänavu on ta juba kahel etapil osalenud ka 3×3 korvpalli karussellil ning on üles antud ka laupäeval peetaval Tõnismatsi etapil. “Eks enda liigutamine käib koguaeg. Aga ma olen kerge kondiga ja suurt vormikõikumist suvel ei toimu. 3×3 korvpalli tase on Eestis nii palju edasi läinud, et sellise “lähen teen ka ühe turniiri” suhtumisega purjetab maksimaalselt veerandfinaali,” mõtiskles Saks, kes oma väidet Tallinna ja Viimsi etappidel tänavu ka tõestanud on.

Siiski viskas mees õhku ka ühe võimaliku veksli, et tulevikus võib teda rohkem 3×3 korvpalli mängimas näha: “Äkki järgmisel suvel panen meeskonna kokku, kes rohkem kaasa teeb. Sel aastal mõnikord käin ja osalen, aga võtan neid turniire kui väga häid treeninguid.”

Meenutades vanu aegu, siis Kaido Saksa keskmised näitajad hooajal 2012/13 Rakvere Tarva särgis olid 36 mänguga 25,1 minutit, 8,9 punkti, 3,7 lauapalli, 1 resultatiivne sööt ja 1,5 vaheltlõiget. Mullu Tallinna Kalevis kogus ta 25 kohtumisega keskmiselt 18,1 minutit, 5,3 punkti ja 2,4 lauapalli.

scroll to top
Inline
Inline