Kajupanga ja Laane juhitud Rapla võttis kogemuse pealt avamängus võidu!

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Reedel anti Kalevi spordihallis avalöök Paf Eesti-Läti korvpalliliigale, kui Rapla Avis Utilitase meeskond sai väärtusliku 84:76 (14:24, 31:16, 24:25, 15:11) võidu mulluse Eesti meistrivõistluste hõbemedalisti Tallinna Kalev/TLÜ üle.

Avapoolajal oli kumbki veerandaeg täiesti erineva tiimi nägu, kui Kalev juhtis esimese kümne minuti järel 24:14, kuid kaotas seejärel teise veerandi koguni 16:31. Rapla suutis vahespurdi ajal mängida oluliselt agressiivsemalt ning sundis Martin Müürsepa poolt platsile usaldatud noorema generatsiooni mehed mitmel korral pallikaotusele.

Teine poolaeg kuulus suuresti Raplale, kuid päris viimastel minutitel leidsid kalevlased veel uue käigu, et mängu põnevust tuua. Kodumeeskond jõudis veel kuue punkti kaugusele, kuid enamat ei suudetud.

Üleplatsimeheks kerkis Rapla veteran Indrek Kajupank, kes viskas 24 punkti ja hankis 7 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudsid võitjate poolelt veel Montae Glenn ja Rait-Riivo Laane, kes kogusid vastavalt 20 silma ja 9 lauapalli ning 13 silma ja 7 korvisöötu. Erik Keedus lisas 9 punkti ja 7 lauapalli ning Sven Kaldre arvele jäi 8 silma, 9 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu.

Tallinna Kalevi poolelt jõudsid kahekohalise punktisummani neli mängijat, neist resultatiivseim oli 16 silma visanud Tanel Sokk. Michael Buchanan tõi 13, Kyle Riddley 12 ja Mareks Jurevicus 11 punkti. Nii Buchanan kui Jurevicus võtsid ka 9 lauapalli.

Visketabavus mängust oli peaaegu võrdne – Raplal 42 (30/70) ja kalevlastel 44% (30/68).

“Me panime tõusude ja mõõnadega, aga võti oli lõpuks see, et isegi, kui olime 10-12 punktiga taga, siis me ei hakanud rabistama. Kohe näha, et meil on kogenud mehed ja me ei kaotanud tähtsatel hetkedel pead. Murdemomendid pöörasime enda kasuks ja sealt saime minema,” kommenteeris Rapla mängu platsilt dirigeerinud Rait-Riivo Laane.

Rapla poolel mängisid kõik avaviisiklased üle 31 minuti ning pingilt sekkunud mehed tõid vaid 10 punkti. Laane sõnul on neil vahetusest sekkumas peamiselt noored mehed ja kogenenumate asi ongi neil aidata mängu sisse elada.

“Täna jäi mul mulje, et Kalev mängis kaitses selliselt, et pall oleks minu käes võimalikult vähe. Kõrvaltvaatajale oli ehk näha, et kohati käis mäng 4-4 vastu ja see jättis väljakule palju ruumi. Meil on võistkonnas oht igalt poolt ja kedagi ei tohi vabaks jätta,” kiitis Laane meeskonnakaaslasi.

Lõpetuseks oli mängujuht veel rohkem rahul neid võõrsil toetama sõitnud fänniarmee üle, kes tekitasid Kalevi spordihallis õhkkonna justkui oleks tegemist Rapla kodumänguga.