Eduka debüüdi teinud Mihkel Kirves aitas koduklubi võiduni

-Mihkel Kirves ja Levice korvpallimeeskond | Foto: basketballevice.sk

Mullu Pärnu Sadama võistkonnas mänginud Mihkel Kirves tegi Slovakkia klubi Levice Patrioti eest ametliku debüüdi Alpi-Aadria karikasarjas, kus mindi vastamisi Sloveenia klubi Hopsi Polzela võistkonnaga. Kohtumine võideti tulemusega 97:87 (20:16, 38:28, 17:24, 22:19).

Pingilt kohtumist alustanud Kirvese koduklubi kontrollis suuremal määral kogu kohtumist. Kui avaveerand võideti 20:16, siis poolajale mindi juba märksa turvalisemas seisus 58:44. Teisel poolajal suutsid sloveenid küll vahet vähendada, aga Levice suutis mängu tüürida võidusadamasse tulemusega 97:87.

Kirvese arvele kogunes edukas debüütmängus 12 minutit mänguaeg, 10 punkti (visked väljakult 4/7), vabaviskeid tabas eestlane 1/3, hankis 1 lauapalli, tegi ühe isikliku vea ning tema vastu rikuti määrusi kolmel korral.

Võitjate resultatiivseim oli Amin Hot, kes panustas võitu 24 punkti (visked väljakult 7/11), lisaks võttis mees 7 lauapalli ning jagas 8 söötu. Märkimisväärse panuse andis võitu ka Marko Perovic, toetades kaaslasi 20 punkti (visked väljakult 7/13), võttis 4 lauapalli ja andis 4 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ning teenis 6 viga. Lisaks patustas mees viie pallikaotusega ning tegi ühe isikliku vea.

Kaotajate resultatiivseimaks tõusis väljakult eksimatult tabanud Anthony Collins 17 punktiga. Lisaks jagas kaaslastele 8 korvisöötu, võttis 2 lauapalli, tegi 4 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt jäi ta arvele viis pallikaotust.

Mängujärgselt sõnas eestlane Korvpall24.ee portaalile järgnevat: “Tundsin end väljakul hästi. Millegi üle nuriseda ei saa, lubatud on ka peale visata, kui selleks võimalus avaneb. Teadsime millist korvpalli vastased mängivad ning olime selleks valmis. Vaatamata korralikule eduseisule poolajal ütles treener, et peame edasi pingutama, et midagi pole veel tehtud. Aga üldiselt võib rahul olla, saime võidu kätte, aga kindlasti on asju mida annab nii minu, kui ka võistkonna tegemistes parandada.”

Mihkel Kirves ja Levice Patrioti peavad oma järgmise kohtumise 5. oktoobril, kui Slovakkia meistriliigas minnakse vastamisi Prievidza võistkonnaga.