fbpx
Close

KK Viimsi/Noto sihib esiliigas noorte meeste toel taas pääsu nelja hulka

-KK Viimsi/Noto | Foto: Riina Vaikmaa

-KK Viimsi/Noto | Foto: Riina Vaikmaa

Viimsi Sportlandi kaupluses toimunud esitlusel näidati värsket Korvpalliklubi Viimsi/Estover esindusmeeskonda, kes ka algaval hooajal mängib Saku I Liigas KK Viimsi/Noto nime all. Vastuse said küsimused, kes meeskonda kuuluvad, kes istuvad treeneripingil, kes kuuluvad taustajõududesse, kuid juttu tuli ka Viimsi esindusmeeskonna meistriliiga plaanidest.

Meeskonna peatreener Valdo Lipsu sõnul oli kahe hooajal vahel eesmärk säilitada meeskonna tuumik. “Kuigi mingeid muudatusi on, siis suures plaanis see õnnestus. Loomulikult on hea meel Kaarli (Kaarel Traumann) tagasituleku üle ja Roberti (Robert Lilleõis) ning kahe noormängija lisandumise üle.”

Meeskonna eesmärkidest jätkates sõnas Lips pressiteate vahendusel: “Praegu on seda raske hinnata. Kuna me ei tea vastaste komplekteeritust ning eelmise hooaja põhjal on võimalik ka välismängijate lisandumine. Aga kindlasti on meie eesmärk jõuda põhiturniiril kaheksa hulka, ehk veerandfinaali ja sealt edasi kui üks kord juba oleme juba nelja meeskonna finaalturniiril mänginud, ei saa enam seada madalamaid eesmärke.”

Veidi enam kui ühe nädala pärast algavale hooajale vaatas meeskonna treener Martin Toomas: “Möödunud nädalavahetusel toimunud kontrollturniiri põhjal oli pilt parem kui ootasime aga loomulikult on alati parandamisruumi.” Meeskonna komplekteeritusest ja noormängijatest sõnas Toomas: “Minu silmis on hetkel algviisik küll paigas aga loodan, et noored trügivad sinna vahele.”

Meeskonna kapten Kristjan Evart sõnas samal teemal: ” Kindlasti on meil neid poisse, kes seda teha võivad. Aga noored peavad näitama, et seda tahavad ja vanad kindlasti seda kohta ei anna, ehk üldiselt viib see meid vaid edasi. Ma isiklikult seda ei karda vaid mul oleks selle üle ainult hea meel.”

Meeskonna esindaja ja klubi tegevjuhilt Tanel Einastelt uuriti, millal näeb Viimsit meistriliigas? Kõrvaltvaatajatele tundub klubi selleks valmis olevat. “Jättes formaalsused kõrvale ja sisuliselt vastates, siis selle teekonnaga eelneval kolmel aastal, sh uus spordikeskus, oleme paika pannud tegevuskava nii klubi enda kui kogukonna ja toetajate jaoks, kuidas sinna liigume. Aga meil on hea meel, et sama palju või isegi rohkem kui meie ise klubi sees räägib ja ootab seda laiem korvpalliüldsus. Aga meie nägemus, miks seda teha on vaid oma kasvandike arenguks – noortekorvpall on meie DNA-s,” sõnas Einaste.

Evart samal teemal: “Meil on suurepärased treenimisvõimalused, ehk saal ja treenerid ning kogu platsiväline pool tehakse klubi poolt juba täna nii hästi ära, et meie asi on õigel ajal kohal olla. Meistriliiga ambitsioon minul ehk isiklikult puudub, aga noorel meeskonnal oleks see kindlasti põnev. Seda enam, et omakasvandike osa on meie meeskonnas alati oluline.”

KK Viimsi/Noto alustab hooaega koduväljakul, kui 4. oktoobril võõrustatakse eelmise hooaja teise liiga hõbedameeskonda KK Hito/BC Karjamaa.

scroll to top