fbpx
Close

Rait Käbin: vanameister Arbetil probleemi noortega võidu joosta pole, kohati jookseb möödagi

Avatar
-Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpalliklubi ehk vana nimega TTÜ KK jaoks on algav hooaeg mitmes plaanis põnev, kui alustatakse kõigi jaoks uudset Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigat, harjutakse uue nimekujuga, edutatakse põhitiimi oma korvpallipüramiidi noormängijaid ning tugevdati tiimi ka kahe koondisekogemusega mängijaga.

Tiimi peatreener Rait Käbin rääkis Korvpall24.ee portaalile, et vanameister Gregor Arbet on toonud võistkonda mängutarkust ning pannud oma eeskujuliku füüsilise vormiga vaid kaks aastat vanema peatreeneri veidi piinlikkusse seisu. Samuti on 37-aastane treener kindlalt seda meelt, et kahe naaberriigi ühine korvpalliliiga toob klubimaastikule uued tuuled.

Käbin ootab Eesti-Läti Korvpalliliigalt eelkõige põnevust, mis kaasneb uute vastastega mängimisest. “Mullu me mängisime Tartuga kuus korda, Tallinna Kaleviga kuus korda ja teistega neli korda. Pigem siis iga nädal võõraste nägudega ja kaks vooru ja ega me ülearu tihti Ventspilsi või Riia VEF-iga mängida ei saa.”

Peatreeneri sõnul lähevad nad hooajale peale ühte mängu korraga võtma: “Tahaks näha mängijate arengut. Et, kui me kevadel uuesti räägime, siis mõne mehe nimi kostuks vähe tihedamalt meediast läbi, keda ehk ka (Tiit) Sokk ja (Alar) Varrak kutsuksid siis tulevikus sinna Saku Suurhalli mängima.” Konkreetseid nimesid Käbin veel välja käia ei tahtnud ning seega saavad fännid ise TalTechi nimekirja ette võtta ning näpuga järge ajades sobivate mängumeeste nime ette kevadeks ristikesed tõmmata.

Kogemust lisavad TalTechi meeskonnas algaval hooajal BC Kalev/Cramost üle tulnud 35-aastane vanameister Gregor Arbet ja Rootsist kodumaale naasnud Jaan Puidet. Peatreener Käbin on nende meeste tegutsemisega jäänud seni väga rahule.

“Eelmistel hooaegadel oli tunda, et on puudu kogenud mängijast, kes vajadusel mängu rahustaks ja mehi korrale kutsuks. Seepärast saigi Arbet võistkonda toodud. Füüsiline vorm on tal täitsa eeskujulik – pole mingit probleemi noortega võidu joosta, kohati jookseb möödagi. Ta on peatreenerist ainult kaks aastat noorem ja kui vaadata teda ja ennast, siis natuke on häbi,” viskas juhendaja nalja.

Käbinil jagus kiitust ka 26-aastase Puideti aadressil: “Tema tööeetika trennis on ikka eeskujuks kõigile – mitte ainult noortele vaid ka vanematele olijatele. Kui ikka tahad välismaal ellu jääda, siis kui kiiresti sa jooksma pead ja kui palju endast igas trennis andma pead. Trenniõhkkond on nende kahe mehe lisandumisega tunduvalt parem kui eelmistel hooaegadel.”

Hooaja eel Saksamaa kolmandas liigas testimas käinud Toomas Raadik jätkab samuti vaatamata kõigele oma senises tiimis. “Toomase naasmisega otseselt ei arvestanud, aga heas mõttes lootsime ikka, et tagasi tuleb,” muigas Käbin. “Olime valmis otsima mängijat ka piiri tagant, aga muidugi võtame pigem oma mehe tagasi, kuna teame, mida oodata on.”

Algaval hooajal on TalTechi esindustiimis ka neli noormängijat TTÜ Korvpallikooli püramiidist, kui läbilööki üritavad Eric Schmalz, Arthur-Herman Entsik, Aleksander Oliver Hint ja Joonas Šein.

“Hindil oli kontrollmängude ajal kerge vigastus ja tema peale ei saanud, kuid teised kolm meest mängisid ikka 10-18 minutit igas kohtumises. Schmalz ja Šein on Audentese lõpetajatena meistriliigas juba mänginud, kuid Entsik ja Hint käivad alles gümnaasiumis,” selgitas Käbin noormeeste kohta.

Ta lisas: “Schmalzil ma näen kindlat rolli rotatsioonis, igas mängus 10-15 minutit peaks ta ringi möllama. Entsik on trennides tubli olnud, kuigi on meie neljadest ja viitest lühem. Aga oma nahaalsuse ja võitluslikkusega ta seda kompenseerib. Tema ja Šein kindlasti mingisugused minutid saavad. Hindil on sellevõrra raskem, et tagamängijate osakond on meil normaalselt mehitatud.”

“Komplekteerimine positsioonidel üks kuni neli on täitsa okei. Kokkuvõttes peab rahul olema. Nii, et võistkond koos oleks, on õnnestunud teha vaid kaks trenni ja mängida ei olegi veel saanud. Eks nädalavahetusel vaatame, mis saama hakkab,” ootab Käbin põnevusega mängude algust.

TalTech alustab hooaega Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas laupäeval, 29. septembril kell 17.00 koduväljakul, kui võõrustatakse mullust Läti meistrit BK Ventspilsi.

scroll to top
Inline
Inline