fbpx
Close

Vanameister Gregor Arbet jätkab korvpallurikarjääri TTÜ meeskonnas

-Gregor Arbet | Foto: Siim Semiskar

-Gregor Arbet | Foto: Siim Semiskar

TTÜ korvpallimeeskond teatas reede hommikul, et nende ridadesse siirdub pikalt BC Kalev/Cramos pallinud viskav tagamängija/väike äär Gregor Arbet.

35-aastane ja 196 cm pikkune Arbet alustas meistriliigas karjääri juba 2000. aastal Ehitustööriist/Kalevi tiimis. Arbet mängis kahel hooajal ka välismaal, kui 2004/05 oli Saksamaal Würzburgis ja 2013/14 Kreeka tiimides Kavala ja Rethymno.

Aastatel 2006-13 ja 2014-18 pallis ta BC Kalev/Cramo ridades ning tuli sel ajal ka koguni seitsmel aastal Eesti meistriks. Lisaks on mehel ka tiitel kapis aastast 2003 Tallinna Kaleviga.

Tehnikaülikooli meeskond, mis tugineb oma üliõpilastele on kaua otsinud mängijat, kelle kogemused ning tööeetika aitaks tõsta treeningute ja mängude kvaliteeti ning kes oleks eeskujuks noorematele meeskonnakaaslastele, kirjutab TTÜ KK oma Facebooki lehel põhjenduseks, miks vanameister tiimi toodi.

Arbetil seisavad ees uued väljakutsed: “TTÜ võistkond on mulle ideaalseks võimaluseks oma uute tegemiste kõrval ka korvpallikarjääri jätkamiseks. Tahan anda võistkonnale juurde tarkusi oma kogemuste näol ja näidata tugevat tööeetikat, mida eelnev karjäär on mulle õpetanud.”

Peatreener Rait Käbinil on hea meel tervitada hinnatud mängumeest TTÜ võistkonnas: “Ootame, et Gregori panus meeskonna hüvanguks kujuneb suureks mõlemal pool väljakut ning oma kogemustepagasiga aitab nii mõnelgi noorel mängijal astuda arengus sammu edasi.”

Vanad tuttavad Käbin ja Arbet on koos mänginud Ehitustööriista meeskonnas (2000/01) ja Tallinna Kalevis (2001/02). Käbinil õnnestus Arbetit treenida ka BC Kalev/Cramos, kus tänane TTÜ KK peatreener oli Alar Varraku kõrval abitreener.

scroll to top