fbpx
Close

“Kreeklane” Sten Sokk ja Iraklis alustavad hooajaks ettevalmistust

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli tugevuselt teises ehk A2 liigas mängiv Iraklise meeskond teatas neljapäeval läbi sotsiaalmeedia, et pikaaegne Eesti koondise mängujuht Sten Sokk saabub tiimi juurde laupäeval.

Huvitaval kombel liitub lisaks Sokule tiimiga ka leedulane Edvinas Šeškus, kes Eesti korvpallisõpradele hästi tuntud hooajast 2016/17, mil ta esindas Pärnu meeskonda.

“Homme tuleb Thessalonikisse Frankfurti kaudu Edvinas Šeškus ning ülehomme ootame Ateena kaudu Sten Sokku. Ettevalmistus algab meil esmaspäeval 20. augustil. Teeme ära!” seisis Iraklise Facebooki lehel avaldatud teates.

Kuigi Kreeka esiliigas on lubatud meeskonnas üles anda vaid üks välismaalane, siis Iraklise klubi on Facebookis oma poolehoidjatele juba kinnitanud, et Sokul on olemas ka Kreeka pass.

Mäletatavasti mängis Steni isa Tiit Sokk aastatel 1992-96 Kreeka suurklubis Ateena Panathinaikoses ning sai ka Kreeka kodakondsuse. Sama lisaväärtus on tänu isale ka Stenil, kes lapsepõlves 3.-7. eluaastani peamiselt Kreekas elas.

2011. aasta aprillis sõnas Sten Sokk Tartu Ekspressis ilmunud loos Kreeka mälestuste kohta: “Soe oli. Rõõmus ja muretu. Eriti palju ei mäletagi. Isa mänge vist vahel ikka käisin vaatamas.”

Pikalt oli Sokk ka Eurobasket.com veebilehel märgitud kreeklasena, kuid tänaseks on sealne kodakondsus eestlase vastu vahetatud. Mees ise tolles 7-aasta taguses loos seda seletada ei osanud: “Ma ei tea sellest midagi. Ongi nii kirjas või? Tõsiselt – ei oska kuidagi kommenteerida.”

Samas tunnistas Sokk toonases artiklis, et soovi korral olevat tal vist hõlpsasti võimalus “kreeklaseks” hakata. Nüüd on sellest võimalusest ka reaalselt kasu.

scroll to top