fbpx
Close

Senirääkimata lugu, kuidas pankrott tõmbas kriipsu peale endise TTÜ korvpalluri profilepingule Prantsusmaal

-Kristjan Keres 2011. aastal TTÜ KK särgis | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Keres 2011. aastal TTÜ KK särgis | Foto: Siim Semiskar

Aastatel 2010-14 TTÜ KK meeskonnas Eesti kõrgliigakorvpalli mänginud 199 cm pikkune ääremängija Kristjan Keres käis külas Korvpall24.ee sõsarportaalis Rahajutud.ee tehtavas podcastis “Edu Valem”, kus lisaks muule jutule meenutas ka seika Prantsusmaalt, kus peaaegu oleks temast saanud profikorvpallur. Aga saatus tahtis teisiti.

Oma viimasel kõrgliigahooajal 27 kohtumisega keskmiselt 14,4 minutit mänginud ja 4,4 punkti ning 1,4 lauapalli kogunud Keres on paljudel korvpallifännidel meeles kui võimsa hüppega mängumees, kes tihti oli “hammastega rõngas”.

Kui Keresel tekkis TTÜ-s võimalus vahetusüliõpilasena Prantsusmaale ennast täiendama minna, siis tahtis ta seal korvpalli mängimist jätkata. Eestlasele andis võimaluse Aix-en-Provence linna 4. liiga klubi PABA. Kahjuks oli reeglite järgi lubatud uute mängijate limiit klubis aga täis ja Keres piirdus tol hooajal põhimeeskonna treeningute ja duubelrivistuse mängudega.

“See tiim võitis hooajal kõik mängud ja tõusis järgmisesse liigasse. Mulle reaalselt tehti hooaja lõpus ka pakkumine, et Kristjan, nüüd on vaja hakata plaane tegema. Pakume sulle sellist lepingut ja sellist palka. Mõtlesin, et täiesti lõpp, unistus ongi täitunud. Olen Lõuna-Prantsusmaal ilusas kohas, päike paistab, palmid ümber ja mängin korvpalli. Kõik oli paigas. Paar nädalat hiljem tuli pankrott,” naeris Keres.

“Vähesed inimesed teavad, et mul oli tegelikult Prantsusmaal ka korvpalliagent, kes hakkas mulle tiimi otsima. Olin tol hetkel nii kindel, et tahan just seal Lõuna-Prantsusmaal mängida kossu. Mul tulid pakkumised umbes 500 km kaugemalt, aga ma ei suutnud enda jaoks aktsepteerida, et lähen Kesk-Prantsusmaale korvpalli mängima, kus pole üldse ilus ilm. Nendele ütlesin sel hetkel ei ära ja elu mõttes oli see otsustav hetk,” meenutas Keres.

-Kristjan Keres (vasakult teine) PABA meeskonnaga võitu tähistamas | Foto: Basket à Aix, passé et présent Facebook

Mida Keres veel oma korvpallurikarjäärist ja paljust muust rääkis, kuula “Edu Valemi” podcasti 22. osast:

scroll to top