Kalev/Cramo avas VTB Ühisliigas Nižni Novgorodi vastu võiduarve

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliiga selle hooaja teises kohtumises suutis Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo venelaste Nižni Novgorodi vastu võõrsil väärtusliku 76:74 (21:19; 13:14; 20:17; 22:24) võidu võtta ning sellega endale tabelisse esimese võidu kirjutada.

1612 pealtvaataja ees peetud kohtumist alustas paremini Kalev, juhtides neljaminutilise mängu järel 12:7. Kalev/Cramo uusima täienduse Kyle Vinalese arvel oli selleks hetkeks juba 7 punkti. Järgneva kahe minuti jooksul vastasid väljakuperemehed 7:0 vahespurdiga, võttes liidriohjad enda kätte (14:12). Esimese veerandaja järelejäänud kolme ja poole minuti jooksul vedasid Kalev/Cramo mänguvankrit Sander Raieste (4 punkti, 4 ründelauda ja vaheltlõige) ja Aigars Škele (5 punkti) ning veerandaja võit kuulus meile numbritega 19:21.

Teisel neljandikul kumbki võistkond märkimisväärset eduseisu ei saavutanud. Veerandaja suurim vahe oli neli punkti, kui Nižni Novgorod juhtis Georgi Žbanovi kahepunktiviske järel 31:27. Kristjan Kanguri tabav kolmepunktivise vormistas esimese poolaja seisuks 33:34. Kolmandal veerandajal tegi Kalevile palju pahandust nende endine mängija Chavaughn Lewis, kes viskas sel perioodil 9 punkti, Kalevit vedas 8 punktiga Aigars Škele, muuhulgas särasid tabavate kaugvisetega Kristjan Kitsing ja Martin Dorbek. Aigars Škele kahene tegi veerandi lõppseisuks 50:54.

Viimasel neljandikul kasvas Roberts Štelmahersi hoolealuste edu Kristjan Kanguri 2+1 rünnaku järel esmakordselt kahekohaliseks (53:64). Sellele vastasid venelased 8:0 spurdiga (61:64), kui mängida oli jäänud 5:13. Kalevlaste sulanud eduseisu muutsid seejärel tabavate kaugvisetega turvalisemaks Aigars Škele, Martin Dorbek ja Kristjan Kitsing (66:74), kuid ikkagi suutis Nižni mängu jälle pingeliseks teha, visates kuus vastuseta jäänud punkti (72:74). Kuus sekundit enne lõppu tegi Andrei Astapkovitš Kalevi tagamängija Vinalese vastu vea ning ameeriklane vabavisetel ei eksinud (72:76). Lõppresultaadi (74:76) vormistas Chavaughn Lewis.

Aigars Škele viskas üleplatsimehena 21 punkti, Kyle Vinales lisas 19, Kristjan Kitsing 13 ja Kristjan Kangur 10. Väljakuperemeeste parim oli Brandon Brown 19 punktiga, Chavaughn Lewis tõi 13 ja Darral Willis 11 silma. Kalev/Cramo (1-1) peab oma järgmise mängu VTB Ühisliigas juba laupäeval, 12. oktoobril kell 17:00 Saku Suurhallis, kui neile sõidab külla Kaasani Unics, kes alistas esimeses voorus Astana meeskonna 81:72.