fbpx
Close

Täna | Kalevit ootavad Ühisliigas ees Lewis ja Nižni Novgorod, Richards jääb viisaprobleemi tõttu eemale

-Chavaughn Lewis alustas uut hooaega uues meeskonnas 27 punktiga. | Foto: VTB Ühisliiga koduleht

-Chavaughn Lewis alustas uut hooaega uues meeskonnas 27 punktiga. | Foto: VTB Ühisliiga koduleht

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi peab täna VTB Ühisliigas hooaja teise mängu, kohtudes võõrsil kell 19.00 Nižni Novgorodiga. Mängust näitab otsepilti Kanal 12 ja Postimees.ee.

Kui kalevlased alustasid idaliigat kodus 63:86 kaotusega Moskva oblasti Himkile, siis Nižni Novgorod alistas avavoorus 105:99 Permi Parma. Nagu paljud korvpallisõbrad ilmselt juba teavad, tegid tolles matšis ilma mullu Kalevis mänginud leegionärid. Võitjate tulemuslikemaks kerkis tagamängija Chavaughn Lewis, kes kogus 27 punkti, 7 korvisöötu ja 3 lauapalli. Permile tõi aga suisa 36 punkti ja 10 lauapalli korvialune jõud Arnett Moultrie.

Nižni Novgorodi juhendab kolmandat hooaega serblane Zoran Lukic. Kui oma esimesel hooajal tüüris Lukic meeskonna seitsmendaks, siis möödunud hooajal teeniti Kalevi järel kaheksas koht. Nižni on tänavu täielik Vene-USA meeskond, kus mängu teevad neli uut leegionäri. Hooaja avamängus viskasid Lewis, Brandon Brown, Alec Brown ja Darral Willis nelja peale kokku meeskonna 105-st punktist 68.

Kohalikest meestest tasub Kalevil täna tähelepanelikult jälgida 25-aastast ja 202-sentimeetrist Moskva CSKA kasvandikku Anton Astapkovitšit, kes mängib sel tasemel põhirolli teist hooaega. Mullu oli Astapkovitši keskmine näitaja Nižnis 9 punkti mängus, tänavu alustas ta hooaega aga 19 punktiga.

Ühisliigas debüteerib täna Kalevi uusim täiendus, tagamängija Kyle Vinales, kes liitus meeskonnaga eelmisel nädalal. Meeskonna teine värkse liige Ryan Richards ei saanud Venemaale viisat ja jääb Nižni mängust paraku eemale.

Kalevi koosseis täna Nižni Novgorodi vastu: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja ja Kyle Vinales. Kalev on mänginud Ühisliigas Nižniga 14 korral ning võitnud neist 3.

Nižni juhendaja Zoran Lukic ütles mängu eel Nižni kodulehele järgnevat: “Tahaksin kõigile meelde tuletada, et Kalev oli eelmisel hooajal Ühisliigas suurüllatuste tegija rollis, mis päädis nende esimese play-off’i pääsuga. Paraku pole Kalev suutnud oma mullust koosseisu säilitada ning nende treener Roberts Štelmahers ütles ka ise pärast Himki mängu, et ta ei tea, millist koosseisu väljakul kasutada. Ometi, Štehlmahersi meeskonnad viljelevad alati agressiivset ja motiveeritud kaitsemängu. Meie peame aga keskenduma enda mängule. Tulemus sõltub meist endist.”

Pärast tänast ootab Kalevit Ühisliigas ees kaks kodumängu, esmalt 12. oktoobril Kaasani Unicsiga (1-0) ja seejärel 21. oktoobril äsja CSKA alistanud Peterburi Zeniidiga (2-0).

scroll to top