fbpx
Close

Alar Varrak: eelarve poolest oleme liiga keskmik, eks võite ja kaotusi hakkab käsikäes tulema

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

Üle-eelmisel neljapäeval Saku Suurhallis mängitud Martin Müürsepa “Viimase lahingu” showmängul istus Tallinna Kalevi tiimi pingil ka Eesti hetke üks kõvemaid korvpallitreenereid Alar Varrak.

Korvpall24.ee portaal kasutas juhust ning küsis korraks kodumaale pääsenud Varrakult, kuidas Jekaterinburgi Urali tiimis ettevalmistused Venemaa Superliiga hooajaks kulgevad.

Varrak tunnistas, et hooajaeelsed mängud on enamikus olnud väga tasavägised. “Kõik mängud on punktivahe jäänud +/– 5. Viimased paar tükki küll võitsime ja praegu on suhe vist 5-3. Aga eks see liiga ongi selline, kus on kolm-neli tugevamat, siis keskmikud ja tagumised. Me oleme seni kõigiga suutnud võrdselt mängida. Ärakukkumisi ei ole olnud, aga ei ole ka häid võite tulnud.”

Kas oled saanud oma käsutusse mängumehed, keda soovisid? “Ega mul seal väga suurt sõnaõigust ei olnudki. Selleks ajaks, kui mina allkirja andsin, oli kaheksa meest juba lepinguga. Kahe välismängija osas sain kaasa rääkida, ühe poolvälismängija ja ühe venelase osas samuti. Aga ütleme nii, et ega ma teda ei tundunud,” selgitas ennast teistkordselt välismaal proovile panev Varrak.

Mäletatavasti töötas Varrak korvpalliliidus tehnilise direktorina, kuid treeneriamet tõmbas siiski enda poole ning suvel tuli langetada keeruline otsus. “Otsustamised olid siin korvpalliliiduga, pluss perega ja lepingutingimustega. See võttis kõik aega, see otsus ei saanud sekundiga tulla.”

Mis eesmärkidega Jekaterinburg uuele hooajale vastu läheb? “Vaatame, oktoobris hakkab hooaeg pihta, eks siis saab näha. Eelarve poolest oleme selline liiga keskmik. Loodame parimat, aga eks neid võite ja kaotusi hakkab käsikäes tulema,” muigas Varrak lõpetuseks.

Ural alustab põhihooaega 12. oktoobril võõrsil Vostok-65 nimelise võistkonna vastu, kus mängujuhina toimetab mullu Riia VEF-is pallinud ameeriklane Jabril Durham ja esimese abitreenerina on töötamas Eesti juurtega Eduard Raud.

scroll to top