fbpx
Close

Kalev/Cramoga liitus Bahama koondise lauavõitleja

-Dwight Coleby | Foto: WKUSports Youtube

-Dwight Coleby | Foto: WKUSports Youtube

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond jätkab algavaks hooajaks komplekteerimisega ning järgmise täiendusena tugevdati oma eesliini 206 cm pikkuse Dwight Coleby’ga.

25-aastane Coleby kuulus aastatel 2013-2018 USA üliõpilasliigasse NCAA, esindades seal Ole Miss, Kansase ja Western Kentucky meeskondi. Viimasel ülikooliaastal viskas ta Kentucky poolelt 38 mänguga keskmiselt 11,0 punkti, kogus 8,0 lauapalli ja tegi 1,7 viskeblokeeringut. Hooaja 2015/16 osas statistika puudub ja tema nime kõrval meeskonda kirjas pole.

Eelmist hooajal jõudis Coleby pallida nii Jaapani kui ka Belgia kõrgliigas. Jaapanis Akita Northern Happinets võistkonnas kogus ta 13 mänguga keskmiselt 14,5 punkti, 10,2 lauapalli ja tegi 1,2 viskeblokeeringut. Kümnes mängus tegi ta kaasa Belgias Liege’i Basketis ning seal viskas ta 12,5 punkti ja võttis 7,9 lauapalli. Samas tiimis pallis aasta varem näiteks endine BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa ja Jurmala korvialune jõud Carl Anthony Montgomery.

2017. aastal kuulus ta ka Bahama koondise rivistusse FIBA Ameerika MM-i valiktsüklis koos Valga-Valka endise mängujuhi L.J. Rose’iga. Seal jäi tema saagiks üks kohtumine ning punktiarvet ta ei avanud.

Kalev/Cramo ridades on hetkeseisuga kaheksa eestlast: Kristjan Kangur, Kristjan Kitsing, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Tanel Kurbas, Martin Paasoja, Martin Dorbek ja Sten Sokk. Välismaalastest on lisaks Coleby’le käed löödud veel tagamängijate Aigars Škele ja Antino Jacksoniga.

 

View this post on Instagram

 

BC Kalev/Cramo korvialust hakkab tugevdama Bahama päritolu Dwight Coleby ??#KalevCramo

A post shared by Bc Kalev/Cramo (@kalevcramo) on

scroll to top