VIDEO | Reinarti kaksikduublist ei piisanud – U16 koondis kaotas EM-il napilt Sloveeniale

-Ken-Martti Reinart | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 16-aastaste poiste rahvuskoondis sai Itaalias Udines toimuval A-divisjoni Euroopa meistrivõistluse turniiril kirja teise kaotuse, kui Sloveeniale jäädi alla tulemusega 63:68 (14:13, 19:29, 16:14, 14:12).

Rauno Pehka hoolealused jäid kohe alguses 0:7 kaotusseisu, kuid sloveenid tegid mängu esimese kümne minuti jooksul kümme viga Eesti üheainsa vastu ja vabavisete toel võideti avaveerand 14:13. Esimese korvini mängust jõudsid eestlased seejuures alles 32 sekundit enne avaveerandi lõppu, kui Ken-Martti Reinart tabas lähiviske. Teisel veerandil kaldus initsiatiiv siiski vastastele ja poolajavileks oli Eesti taga 33:42.

Kolmandal veerandajal jõuti kolmel korral kahe silma kaugusele, ent otsustava kümne minuti eel oldi seitsmepunktilises kaotusseisus (49:56). Viimast veerandit alustas Eesti 6:0 spurdiga ning mäng jätkus punkt-punkti heitluses. Kaks ja pool minutit enne lõppu oldi veel ainult kahe punktiga taga (63:65), kuid rohkem eestlased korvini ei jõudnud.

Eesti parimaks kerkis Ken-Martti Reinart, kes viskas 17 punkti, võttis 15 lauapalli ning jagas kaaslastele 4 resultatiivset söötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid Eesti poolelt veel Kaspar Kuusmaa ja Kardo Kilk, kes kogusid vastavalt 12 ja 11 silma. Üleplatsimeheks tõusis vastaste liider Urban Klavžar 18 punktiga.

Eesti jätkab C-alagrupis kahe vooru järel võiduta, Türgi on võitnud mõlemad siiani peetud mängud ning Leedul ja Sloveenial on mõlemal kirjas üks võit ja üks kaotus. Eestit ei päästaks viimasest kohast ka võit viimases alagrupikohtumises, sest omavahelistes mängudes kuulub paremus Leedule ja Sloveeniale. Alagrupi viimase kohtumise peab Eesti homme algusega kell 19.45 Türgi vastu.