Tallinn Openi võit läks Leetu, eestlaste lippu hoidis kõrgel Boft

-Boft Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti Tallinnas Shnelli staadionil selle suve Eesti kõige kõrgetasemelisem 3×3 korvpalliturniir, kus parima Eesti tiimina saavutas meie kogenud tänavakorvpallurite juhitud Boft Tallinn rahvusvahelises konkurentsis kolmanda koha ning krooniti seega Eesti meistriks.

Juba alagrupiturniiril peeti mitmeid ülipõnevaid mänge ning neljas neljaliikmelises grupis selgitati lõpuks kaheksa veerandfinalisti. Eesti meeskondadest läksid kaheksa hulka vaid Kvartett (Gaspar Bibikov, Andreas Märtson, Erik Luts ja Jaagup Toome) B-grupist ja Boft (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Kristjan Evart ja Levi Martin Giese) C-grupist.

Seejuures pidi Kvartett tunnistama B-grupis ka ühte allajäämist, kui 19:21 kaotati Ballzy Tallinnale (Egert Haller, Kaido Saks, Robert Lilleõis ja Ron Arnar Pehka), kes edasi veerandfinaali lõpuks ei pääsenud.

D-grupis võitles isukalt Eesti U18 3×3 koondise kandidaatide tiim (Leemet Böckler, Illimar Raiend, Karl Andres Matute Perner ja Ran Andreas Pehka), kes kaotas ühe punktiga 13:14 grupi võitnud ülitugevale Poola tiimile Energa 3×3 Gdansk ning sana napilt 20:21 leedulaste Gealan Balticule.

Play-offis näitas kõige võimsamat minekut Leedu tiim Šakiai Gulbele, kes alles hiljuti võitis ka tugevatasemelise turniiri Riias. Leedukad koosseisus Paulius Beliavicius, Aurelijus Pukelis, Marijus Uzupis ja Šarunas Vingelis alistasid esmalt veerandfinaalis kaasmaalased Naniet 21:13, poolfinaalis meie esindustiimi Bofti 20:13 ning finaalis ka poolakate Gdanski 22:9.

Tallinn Open 2019 kulminatsiooniks astusid poodiumile seega leedukate Šakiai Gulbele, poolakate Energa 3×3 Gdansk ja Boft Tallinn. Eesti meistriks krooniti Boft, teise koha sai Kvartett, kes rahvusvahelises arvestuses jäi 11:16 kaotusega venelaste Nokian-SPB-le pidama veerandfinaali, ning kolmas oli EMÜ X meeskond.

-Energa 3×3 Gdansk ja Šakiai Gulbele | Foto: Siim Semiskar

Naiste turniiri võitis Läti rahvusnaiskond, kes finaalis alistas 12:5 Poola tiimi. Kolmandaks ja ühtlasi ka Eesti meistriteks krooniti Triso Super (Merilyn Närep, Maria Metsaorg, Sofia Košareva ja Trine Kasemägi). Eestikate hõbemedalile tuli Sats (Marie Anette Sepp, Anna-Helena Ehala, Eva-Lotta Oinitš ja Victoria Ida Vähi).

35+ seeniorite vanuseklassis võitis Haug Creative (Elari Asi, Edvard Trumm, Madis Haug ja Margo Tali) finaalis 21:8 Mediq Eestit.

Amatööride finaal kujunes üheks põnevamaks kohtumiseks kogu mängudepäeval, kui BC Raeküla (Riho Kõiv, Maur Below, Sten Õispuu ja Allar Leppind) alistas viimastel sekunditel Iisaku madalaskoorilises kohtumises 7:6.

Poiste U18 sarjas võitis SileNahkRullNokad finaalis 9:7 Nõmme tiimi, kolmanda koha sai Swish. Poiste U15 vanuseklassis võidutses Marteni Pojad, kes finaalis alistas Aude 16:6.