fbpx
Close

Ran Andre Pehka: Tallinna Kalev ahvatles, kuna ka vend ja paps on seal kossu teinud

Avatar
-Ran Andre Pehka | Foto: Siim Semiskar

Mullu paljudele üllatuslikult korvpalli Eesti meistrivõistlustel hõbemedalid teeninud Tallinna Kalev/TLÜ on jõudsalt komplekteerinud uue hooaja meeskonda ning kokku on saamas hea kooslus kogemusest ja nooruslikust entusiasmist. Seda viimast esindab kindlasti tiimi seni üks viimaseid liitujaid Ran Andre Pehka.

18-aastane ja 190 cm pikkune tagamängija on aastaid olnud oma vanuseklassis Eesti noortesarjades sisuliselt pidurdamatu mees ning Audentese Spordigümnaasiumi õpilasena on tal paari aasta tagant ette näidata ka esimesed kõrgliigakogemused. Mullu oli Pehka väga olulises rollis esiliigas, kus G4S Noorteliiga lõpetas aasta neljanda kohaga. Tagamehe keskmine statistika 22 kohtumisega oli 18,3 punkti, 5,7 lauapalli, 4,1 korvisöötu ja 1,3 vaheltlõiget.

Nüüd on noorel mehel võimalus taas minna ennast kõrgemale tasemele tõestama, kui ees ootab Eesti-Läti korvpalliliiga. Korvpall24.ee portaalile sõnas Pehka, et esimest korda kuulis ta Kalevi huvist mai lõpus, kui hooaeg läbi sai ning nüüd suve lõpuks jõuti lepinguni.

“Paar Eesti kõrgliigaklubi Tallinnast väljas tundsid veel minu järgneva aasta tegemiste kohta huvi, aga kuna tahtsin kooliteed jätkata Audenteses, siis oli Tallinna Kalev minu jaoks teistest sammu võrra ees,” sõnas tagamees ja lisas siis: “Kuna mul vend oli eelneval aastal samas klubis ja paps on ka kunagi ammu seal kossu teinud, siis tundus Kalev päris ahvatlev.”

Ilmselt korvpallisõbrale ei pea seletama, kellest Ran oma eelmises tsitaadis rääkis. Tema vanem vend Ron Arnar, kes uueks hooajaks siirdub ookeani taha Trinity International University meeskonda, pallis tiimis eelmisel hooajal ja isa Rauno Pehka mängis 1990-ndatel aastaid BC Kalevi nimelises tiimis ja 2000-ndate alguses Tallinna Kalevi nimekuju kasutanud võistkonnas.

“Kalevi siseelust oli mul juba varasemalt pilt olemas, sest pidevalt uurisin eelmise aasta jooksul vennalt trennide ning teiste huvitavate asjade kohta, mis tal silma jäänud. Otsus (Kaleviga liituda) tuli pärast pakkumist üsna kiiresti, sest Kalevis saan jätkata kooliteed Audenteses ja kõik muu ka kuidagi sobib,” selgitas Pehka.

Kuigi kõrgliigakogemus on Pehkal olemas, siis pole ta veel seda taset saanud tunda meestevõistkonnas, kus igale mängule minnakse võidumõtetega ja igas trennis on vaja endale mänguminutid välja võidelda. Noormees ise on enda sõnul selleks valmis. “Olen pingsalt jälginud Eesti-Läti liigat ja loodan selle tasemega kiiresti kohaneda. Kogemus meeste vastu mängimisest on mul ikkagi ju olemas.”

“Mulle meeldib Tallinna Kalevi senine komplekteeritus. Ootan huviga, mida kõike saan endast kogenumatelt meestelt õppida, kuid samas tahan näha, kuidas minu erinevad nipid kõrgliigapallurite vahel toimivad. Ootan põnevusega uut hooaega!” lõpetas Pehka väga positiivse noodiga.

scroll to top
Inline
Inline