VAATA | U16 koondis pidi EM-i avamängus tunnistama Leedu selget paremust

-Kardo Kilk | Foto: Siim Semiskar

Itaalias Udines algasid täna U16 vanuseklassi poiste A-divisjoni Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondis kaotas alagrupiturniiri avamängus Leedu eakaaslastele 56:94 (16:30, 15:14, 16:26, 9:24).

Kui nädal aega tagasi peetud Balti matši kohtumises suutsid eestlased avapoolajal Leeduga väga hästi sammu pidada, siis täna jäädi kohe mängu alguses hätta. Eesti viskas esimese seitsme minuti ja 19 sekundiga vaid 10 punkti vastaste 30 vastu ega suutnudki kaotusseisust välja tulla. Teise poolaja alguses jõuti Ken-Martti Reinarti lähiviskest korraks 11 punkti kaugusele (33:44), kuid lähemale enam ei pääsetud. Kolmanda veerandaja järel oli Eesti taga 47:70 ning mängu lõpuks kärises vahe 38-punktiliseks.

Eestlaste parimana viskas 13 punkti Kardo Kilk. Erik Pärnapuu lisas 10 silma ning Kristofer Kajari, Ken-Martti Reinart ja Henri Veesaar tõid kõik võrdselt 8 punkti. Leedu poolelt jõudsid kahekohalise punktisummani viis mängijat, neist resultatiivseim oli 15 silma visanud Oleg Kojenets.

Eesti visketabavus mängust oli 34,5% (20/58), Leedul läksid sisse täpselt pooled visked (38/76). Lauavõitluses jäid eestlased alla 26:51.

Eesti U16 koondis mängib EM-il järgmises koosseisus: Kristofer Kajari, Kardo Kilk, Robert Tiger Koit, Kristjan Kroos, Gregor Kuuba, Kaspar Kuusmaa, Gerrit Lehe, Danil Mäeorg, Erik Pärnapuu, Ken-Martti Reinart, Kaspar Sepp, Henri Veesaar. Koondist juhendavad peatreener Rauno Pehka ning abitreenerid Jaanus Levkoi ja Brett Nõmm.

Eestiga ühte alagruppi kuuluvad lisaks Leedule ka Sloveenia ja Türgi. Homme kell 19.45 algavas mängus kohtutakse Sloveeniaga, kes täna jäi alla Türgile 52:74.