Kalev/Cramol jäi Dwight Coleby vedamisel võidust pisut puudu

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Algavaks hooajaks valmistuv BC Kalev/Cramo pidas neljapäeval Riias korduskohtumise Kiievi Basketiga. Sarnaselt eilsele kohtumisele jagus ka täna võrdset heitlust kuni otsustava veerandajani ning selgi korral olid vastased kindlamad numbritega 84:75 (19:22; 20:21; 21:23; 21:12).

Kui avamängus jäädi alguses rünnakul hätta, siis täna alustasid kalevlased paremini ning juhtisid esimese veerandaja keskel 16:9. Paraku jäigi see Cramo suurimaks eduseisuks ning poolajaks näitas tabloo Eesti esiklubi nappi 42:40 paremust. Kolmanda veerandaja keskel pääses Kiievi klubi 56:52 juhtima, kuid otsustavat neljandikku alustati viigiseisult 63:63. Mängu otsustasid järgnevad viis minutit, kui Ukraina hõbedameeskond spurtis 13:3 ning purjetas mängu võidusadamasse. Kalev/Cramo jäi Kiievile alla peamiselt visketabavuses, võrreldes eilse mänguga suudeti aga palli paremini kontrollida.

Kalevi tulemuslikeimaks kerkis Bahama kodakondne Dwight Coleby 17 punkti ja 4 korvisööduga. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Kristjan Kitsing (14, kolmesed 3/4), enim pealeviskeid võtnud Aigars Škele (12, visked mängust 3/12) ja Zach Smith (11, 4 söötu). Antino Jackson lisas 9 punkti ja 6 korvisöötu ning Janari Jõesaar panustas 7 punkti ja 6 lauapalli.

Kiievit vedasid Deon Edwin ning Kasey Shepherd vastavalt 20 ja 18 punktiga.

Pühapäeval saab Saku Suurhallis jätku legendaarne vastasseis, kui Kalev/Cramo võtab vastu Kaunase Žalgirise.