fbpx
Close

Uraliga valusad kaotused saanud Alar Varrak: kõik ideed tuleb kontrollmängudes ära proovida

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

-Alar Varrak | Foto: Siim Semiskar

Algaval hooajal on lisaks mitmetele eestlastest mängijatele piiri taga tegutsemas ka Alar Varrak, kes juhendab Venemaa esiliigas Jekaterinburgi Urali meeskonda. Siiani on peetud kolm kontrollmängu ja kõigil kordadel vastu võetud kaotus.

Endine BC Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak sai esimese välisklubi juhendamise kogemuse 2017/18 hooajal, asudes Leedu meistriliigaklubi Alytuse Dzukija etteotsa. Eelviimasel kohal paiknenud klubiga läksid enne hooaja lõppu siiski teed lahku ning edasi määrati Varrak Eesti Korvpalliliidus spordidirektori ametikohale. Juuli alguses selgus, et Venemaa Superliiga klubi Jekaterinburgi Ural on palganud Varraku peatreeneriks.

Nüüdseks on peetud ära kolm hooaja-eelset kontrollmängu, mis kõik paraku kaotatud. Koosseisu osas leidub aga mitu seost Eesti ja Läti korvpalliliigadega. Nimelt on võistkonnas Moskva CSKA noortesüsteemist läbi käinud ja hooajal 2016/17 Kalev/Cramos laenul olnud ääremängija Alexander Gavrilov. Viskava tagamängija kohale on toodud mullu Riia VEF-i ridadesse kuulunud kolmepunktivisete spetsialist Arturs Ausejs. Eelmise hooaja koosseisus oli samuti Eestiga seos olemas – kaks ainsat leegionäri, ameeriklased Thomas Mandell ja Stephen Brown on varasemalt esindanud vastavalt Tartu Ülikooli meeskonda ja BC Valga-Valka/Maks&Mooritsat. Neist viimane, Brown, lahkus piirilinna võistkonnast käimasoleva aasta jaanuari lõpus.

29. augustil oli Urali vastaseks Venemaa esiliiga mullune pronksimeeskond Revda Temp-SUMZ-UGMK. Kohtumine kaotati 80:82, kusjuures klubi kodulehe kinnitusel oldi 20-punktilises eduseisus, aga neljandal veerandajal lubati endale visata 34 silma ning mängu otsustas vastaste viimasel sekundil tabanud kolmepunktivise. Urali eest viskas Arturs Ausejs 20 punkti. Valgevenelane Aliaksandr Semianiuk lisas 15 punkti ja 6 lauapalli ning Alexander Gavrilov tõi 4 silma ja andis 7 korvisöötu.

“Mängisime 30 minutit normaalselt. Sellistes mängudes tahame katsetada erinevaid kombinatsioone. Viimasel veerandajal meie keskendumine kadus ja nad suutsid meiega sammu pidada. Lõpp oli loterii: nemad tabasid, meie mitte,” vahendab klubi koduleht Varraku sõnu.

3. septembril mängiti Venemaa tugevuselt kolmandas liigas osaleva Magnitogorski Dünamoga ning tunnistati vastase 72:66 (22:12, 16:25, 11:15, 23:14) paremust. Eelmise mängu parim skooritegija Ausejs ei teinud dokumentide kordaajamise tõttu kaasa, Aleksandr Semjanjuk oli tiimi parim 15 punkti ja 10 lauapalliga.

“Loomulikult tahtsime võita meeskonda, kes mängib meist aste madalamas liigas. Resultaat pole aga kontrollmängudes niivõrd tähtis. Hooaja esimene mäng toimub 6. oktoobril ja selle perioodi jooksul ootab meid veel kümme kontrollmängu ees. Sellest piisab ettevalmistuseks,” sõnas Varrak mängujärgselt.

“Täna juhtus sama, mis mängus Revdaga. Meil polnud viimasel neljandikul piisavalt jõudu ja andsime vastastele võimaluse palju punkte visata. Kaitses polnud me piisavalt agressiivsed. Meil on veel aega ja Arturs [Ausejs], kes hetkel Lätis viibib, naaseb peagi. Temaga on rotatsioon laiem ja saame nelja veerandaja peale energia paremini ära jagada. Vastane mängis nelja tagamehega, mistõttu oli meil kaitses vahetades segadust. Püüdsime samuti vastata sarnase viisikuga, aga see ei toonud tulu. Ma ei süüdista mängijaid, sest ilma vigadeta ei saa ka õppida, kuidas korrektuure teha.”

“Homme (eile – toim.) ei tee me suuri muudatusi, see pole suure kaaluga matš. Enamik meeskondi analüüsib nüüd oma mänge, mitte oma vastast. Jälgime hooaja jooksul vastaseid ja siis saan täpsemalt öelda midagi võimalike muudatuste kohta. Seni, kuni meil on kaitse ja rünnaku kohta ideid, peame need ära proovima.”

4. septembril toimus järjekordne mäng Magnitogorski Dünamoga ja sel korral kaotati lisaajal, tulemuseks 81:86 (21:24, 21:12, 8:19, 21:16, 10:15). Vadim Koršunov tõi klubi kodulehe kirjelduse põhjal 23 punkti, kes realiseeris väljakult kõik 11 lähiviset ja ühe vabaviske. Dmitri Dojnikov toetas omasid 16 punkti ja 6 lauapalliga ning Aleksander Gavrilov lisas 9 silma ja andis 6 korvisöötu.

Alar Varrak: “Olid mõned asjad, mida tegime võrreldes eelmise mänguga teisiti ja mis ei kukkunud kuigi halvasti välja. Polnud päris hea, aga mitte ka halb, arvestades seda, et meil oli hommikul üks lühike treening. Meie kaugvisete tabavus jätab soovida. Nüüd paistab meil puudu olevat ühest viskajast, aga see pole õigustus. Oleme Superliiga võistkond ning kogu austuse juures Dünamo töö osas mängivad nemad ikkagi madalamas Superliigas. Nad võitsid, sest mängisid südamega, rabelesid kaitses ja võitlesid. Arvan, et nad on oma divisjoni ühed favoriidid sellel hooajal.”

“Meie jaoks see aga ei loe, meil on oma liiga ja mõistagi taolise mänguga pole võimalik meistriks tulla. Võrreldes teiste mängudega nägin siiski arengut. Peame rohkem punkte saama vabadelt kohtadelt. Me ei pea ilmtingimata üle käte tabama, aga vabalt saadud visked tuleb ära kasutada.”

scroll to top