fbpx
Close

TalTech sõidab Hiina, kus mängitakse Kuuba koondise ja Hiina liiga tiimidega

-TalTech korvpallimeeskond | Foto: TalTech Basketball

-TalTech korvpallimeeskond | Foto: TalTech Basketball

TalTechi korvpallimeeskond teatas reedel läbi oma sotsiaalmeedia, et tiim valmistub tänavu hooajaks sootuks erakorralisel moel. Nimelt lennatakse koguni 20-päevalisele turneele Hiina, kus kohtutakse mitmete eksootiliste klubide ja ka Kuuba koondisega.

Meeskond alustas treeningutega augusti alguses ning ettevalmistusperiood kestab 11. septembrini Eestis, mille järel suundub meeskond 20-päevasele turneele Hiina. “Kõik sujub ning mehed on enam-vähem terved” sõnas peatreener ning lisas, et väiksemaid vigastusi ikka esineb. “Kahju on, et kõik ei ole saanud täies mahus kaasa teha treeninguid: kes käis 3×3 võistlustel ning kes käib nüüdsest koolis. Koolitundide tõttu hommikustes treeningutes mõni mängija käia ei saa, aga õhtul on meeskond enamjaolt koos.” lõpetas Gert positiivselt. Praegu on treeningute põhiosa üldfüüsilise parandamisel ja pallitunnetusel ning esimene pool ettevalmistusest lõpeb sõprusturniiriga juba sel nädalavahetusel Kadrinas, kus mängitakse kaks kontrollmängu.

Teine pool ettevalmistusest toimub Hiinas (12.09-02.10), kus meeskonnal avaneb võimalus minna ja mängida 8-10 kontrollmängu erinevate CBA (China Basketball Association) meeskondadega ja Kuuba rahvuskoondisega. Turnee alguses mängitakse üksikud kontrollmängud erinevate CBA meeskondadega ning lõpetatakse turniiriga Lanzhou linnas 26.-30. septembrini.

Kuna peatreeneril oli võimalus kuus aastat tagasi ühe Eesti meeskonnaga sellel turneel osaleda, siis sellest ajast on head sidemed säilinud. Kullamäe tõdes, et tagasi on kutsutud igal aastal, aga pole võimalust olnud erinevatel põhjustel minna. “Sel aastal peatreeneriks saades otsustasin varakult uurida sügiseseid kontrollmängude võimalusi ja nendega ühendust võtta. Neile idee meeldis ning jõudsime sinnamaale, et ongi minek,” oli Gert rõõmus. “Selline reis saab võimalikuks ainult seetõttu, et hiinlased on nõus finantseerima kogu turnee. Kui selline võimalus juba tekib ühel Eesti klubil, siis kindlasti tasub sellest võimaluselt kinni haarata,” lisas peatreener. “Eriti meil, kel on noored mängijad, avardab antud võimalus kindlasti silmaringi ja loob uusi kontakte – miks mitte ka ülikoolitasandil. Usun ja loodan, et turnee on hea meeskonnavaimu suurendamiseks.”

Tähelepanelikud kuulajad võisid vihje TalTechi eelseisvale turneele leida juba ka neljapäeval avalikuks saanud korvpallipodcasti “Möödavise” saates, kus Kullamäe külaliseks käis. Siis polnud aga lubatud lennupileteid talle laekunud ning päris avalikult ei soovinud treener seda uudist veel välja käia.

Esimene mäng kodumaal toimub TalTechil 9. oktoobril, kui Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse kodukohtumine Valmiera Glass/VIA vastu. “Tahaks eraldi tänada Korvpalliliidu inimesi, kes tulid vastu meie palvele alustada hooaega mõned päevad teistest hiljem,” tõi Gert välja.

Eesmärkidest rääkides sõnas Kullamäe, et peatreenerina ei meeldi talle kunagi meeskonnale panna pikki eesmärke, vaid proovitakse meeskonnaga areneda ja kokku kasvada iga mänguga.

scroll to top