Valga-Valka tõi Serbia kõrgliigast 3×3 korvpalli taustaga ääremängija

-Vladimir Bulatovic | Foto: BK Valga-Valka Facebook

BC Valga-Valka/Maks&Moorits korvpallimeeskond tugevdas ridu neljanda leegionäriga, kui tiimiga liitus serblane Vladimir Bulatovic.

26-aastane ja 196 cm pikkune Bulatovic kuulus hooaegadel 2015/16 ning 2016/17 Serbia kõrgliigaklubisse KK Mladost Admiral Zemun ridadesse. Keskmisteks näitajateks kujunesid vastavalt 26 mänguga 25,5 minutit, 6,5 punkti, 5,4 lauapalli, üks korvisööt ja vaheltlõige ning järgmisel hooajal samuti 26 mängu, 25,2 minutit, 9,5 punkti, 4,8 lauapalli, 1,9 korvisöötu ja 0,6 vaheltlõiget. Aasta hiljem tegi ta üheksas mängus kaasa Slovakkia meistriliigas BK Spisska Nova Ves võistkonnas, kogudes seal keskmiselt 25,3 mänguminutiga 6,2 punkti, 6,1 lauapalli, 1,7 korvisöötu ja 1,3 vaheltlõiget. Video Bulatovici 2016/17 hooaja tipphetkedest.

Mullu esindas ta jällegi Serbia kõrgliigas Novi Pazarit ja tegi seal kaasa 20 mängus. Keskmised näitajad olid tagasihoidlikud: 11,2 mänguminutit, 2,7 punkti, 1,8 lauapalli ja 0,8 korvisöötu. Meeskond lõpetas see-eest põhiturniiri kõrgel teisel kohal ning edasi järgnes vahegrupp, kuhu liitus ka üks Serbia suurklubidest Belgradi Partizan. Neli võitu ja kuus kaotust pääsu poolfinaali kokkuvõttes ei taganud, kuid huvitava faktina saab välja tuua selle, et vahegruppi kuulus ka Tamise meeskond, kus mängis teinegi tänavu Valga-Valkat esindav serblane, tagamängija Branko Jereminov. Kahe klubi omavahelised neli mängu jäid kõik Novi Pazari kasuks. Esimeses kohtumises sai Bulatovic kirja 7 punkti ja 2 lauapalli.

Bulatovic on tegelenud ka aktiivselt 3×3 korvpalliga alates 2013. aastast, olles käinud peamiselt Serbias toimunud võistlustel, aga ka mõningatel välisturniiridel (näiteks 2014 Fontanas ja 2016 Lausanne’is).

Valga-Valka meeskonnas on nüüd kirjas vähemalt 12 meest, kui jätta arvestamata Riia VEF-i Valka akadeemia noored. Mitte Eesti ja Läti passiga mängijatest on koosseisus lisaks Bulatovicile ja Jereminovile veel ameeriklane Mike Best ning venelane Filipp Gafurov.