fbpx
Close

Miks sattus Senegali koondisega MM-il mänginud Pape Diop mullu Eesti liigasse?

-Pape Diop | Foto: Siim Semiskar

-Pape Diop | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24.ee portaali värskes podcastis “Möödavise” rääkisime koos stuudiokülalise Gert Kullamäega ühe päevakajalise teemana Hiinas toimuvatest maailmameistrivõistlustest, kus huvitava faktina teeb kaasa ka mullu Kullamäe käe all episoodiliselt Tallinna Kalev/TLÜ-s mänginud Senegali koondislane Pape Diop.

Kuigi Senegal sai avavoorus Leedult koguni 47:101 kaotuse, siis 23-aastane ääremängija tõi korvpalli suurriigi vastu 6 minutiga 6 punkti ehk siis tema kasutegur ühe minuti kohta oli väga suur. Järgnevas kahes alagrupikohtumises Diop enam korvini ei suutnud jõuda.

“Pape Diop tuli Kalevisse Bamba Falli, kes teadupärast on samuti Senegalist pärit, soovitusel. Noor mängija otsis väljundit, et mitte Senegali jääda. Kuna meil oli tol hetkel ka mängijatepuudus, siis otsustasime talle seda võimalust pakkuda,” meenutas Kullamäe.

Tema sõnul polnud Diop halb korvpallur, aga noormees ei osanud inglise keelt ning seetõttu oli tema jaoks siinne keskkond keeruline. “Ma treenerina tol hetkel leidsin, et ta on mängijana kehvem kui meie Eesti poisid. Kuna te keelt ei osanud, siis minu mõtted ei jõudnud ka korralikult temani ning Bamba polnud eriline jutumees, kes tõlgiks asju.”

“Kokkuvõttes läksid asjad nii, et ta suhtles ka Senegali treeneritega ning anti nõu, et kui Eestis ei õnnestu piisavalt mängida, võiks tagasi Senegali minna. Kõik toimus üksmeelselt ja rahumeelselt,” sõnas Kullamäe, kelle sõnul tuli Diop Eestisse proovima sisuliselt ilma raha küsimata.

Pape Diopist on saates pikemalt juttu alates 16.40-st:

scroll to top