fbpx
Close

Tartu Ülikool kohtub tugeval turniiril Itaalias kahe Meistrite Liiga tiimiga

-Kregor Hermet | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

-Kregor Hermet | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Sel nädalavahetusel sõidab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Sardiiniasse, kus võetakse osa mulluse FIBA Europe Cup võitja ja tänavuseks hooajaks Meistrite Liigasse tõusnud Dinamo Sassari korraldatud kontrollturniirist. Turniiril osaleb veel teinegi Itaalia Meistrite Liiga võistkond Happy Casa Brindisi ning Šveitsi meeskond Sam Basket Messagno.

Tartu Ülikooli meeskonna spordidirektori Janar Taltsi sõnul saadi turniirile tänu saapamaa tutvustele ja heale juhusele. „Võtsin suvel oma Itaalia kontaktid ette ja otsisime võimalust nii suhete loomiseks kui kontrollmängudeks. Kõige esimene kõne oli Varesesse, kus ma ise mängisin ja kus nüüd Siim-Sander Vene tegusid teeb. Neil oli aga kontrollmängude graafik juba paigas ja see plaan jääb ootama järgmist korda,“ rääkis Talts klubi pressiteate vahendusel.

„Küll aga tekkis hea võimalus minna Sardiiniasse mängima väga kõvade vastastega Meistrite Liigast. Eelmise aasta FIBA Europe Cup võitja Dinamo Sassari korraldab kontrollturniiri, mille esimeses mängus me läheme laupäeval vastamisi Happy Casa Brindisi meeskonnaga. Ja pühapäevane vastane selgub Sassari ja Sam Basketi mängust. Ootan huviga, kuidas poisid hoopis teise stiiliga meeskondadega mängivad ja ma usun, et sellest reisist tuleb kõikidele hea kogemus,“ oli Talts lootusrikas.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul on need mängud väga heaks testiks. „Kindlasti on sealsed vastased meie jaoks hooaja ja eriti euromängude ettevalmistuseks väga kõvad proovikivid. Meie nõrgad kohad näidatakse seal kiiresti ära. Loodetavasti saame eurosarja tasemel meeskondade vastu mängimise tunde kätte, et ei ehmataks 2. oktoobril Kataja vastu kohe ära,“ ütles Vene.

Tartu Ülikooli meeskond mängib Sardiinias esimese mängu laupäeval Eesti aja järgi kell 19.00 Brindisi meeskonnaga. Dinamo Sassari ja Sam Basket mängivad pärast seda, kell 21.30. Pühapäeval on kolmanda koha mäng kell 19.00 ja turniiri finaal kell 21.30. Teadaoleva info kohaselt tehakse mängudest ka videoülekanne, mille lingi saab vahetult enne mänge teada.

Dinamo Sassari on Itaalia tippvõistkond, kes võitis mullu FIBA Europe Cup sarja ja tõusis FIBA Meistrite Liigasse. Finaalis alistati kahe mängu kokkuvõttes sakslaste s.Oliver Würzburg ja võideti klubi ajaloo esimene eurosarja tiitel. Mullu oli Sassari väga lähedal ka Itaalia meistriks tulemisele, kuid finaalseeria otsustavas seitsmendas mängus jäädi alla Umana Reyer Veneziale. Teel finaalidesse alistas Sassari mängudega 3:0 Euroliiga meeskonna Olimpia Milano. Sel nädalal pidas Sassari kontrollmängu Istanbuli Anadolu Efesiga ja pidi tunnistama 72:91 kaotust.

Happy Casa Brindisi on eurosarjas taas pärast kolmeaastast pausi ja pääses algaval hooajal kohe FIBA Meistrite Liigas alagrupiturniirile. Itaalia liigas oli eelmisel hooajal just Dinamo Sassari see, kes lõpetas Brindisi hooaja veerandfinaalides.

Sam Basket Messagno läks eelmisel aastal Šveitsi liigas põhiturniiri neljanda meeskonnana veerandfinaalis vastamisi BBC Monthey meeskonnaga ja kaotas seeria mängudega 1:3. Eurosarjast ei ole meeskond osa võtnud.

scroll to top