Kalev/TLÜ tuli raskest seisust välja, aga Hamilton ja Veideman vedasid Rakvere ikkagi võidule

-Rain Veideman | Foto: Apu Gsa Udine Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti reedel ära üks mäng, milles Rakvere Tarvas (1-1) võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d (1-1) ning kätte saadi 80:76 võit.

Rakvere Tarvas – Tallinna Kalev/TLÜ 80:76 (20:17, 23:17, 17:19, 20:23)

Avaveerand kulges tasavägiselt, kuid Rakvere meeskonna 11:3 spurdi toel alustati teist veerandaega 20:17 eduseisust. Head minekut näitas võõrustajate poolelt keskmängija Thomas Theddus Hamilton IV, kes oli 11 minutiga visanud 12 punkti Rakvere 23 punktist. Järgnes veel 12:2 spurt ja Kalev/TLÜ jaoks lõppes poolaeg 34:43 kaotusseisuga.

Kolmandal veerandajal paisus vahe korra ka 15 punktile, aga Ran Andre Pehka kaugviskest mindi viimasele neljandikule vastu siiski seisult 53:60 külaliste poolt vaadatuna. 4.54 enne lõppu juhtis Rakvere 77:61, ent Michael Kyre Buchanani ja Tanel Soku korvide toel õnnestus vastastel tulla kahe minuti möödudes kaheksa punkti peale ning põnevus säilis. Sokk sai veel neli silma tuua ning 1.48 enne lõpuvilet oli Rakvere edunumbrid vaid 77:72.

Hamilton IV vabavisetest pääses Rakvere 79:72 ette, aga Mareks Jurevicuse teise eksitud vabaviske järgselt sai Kalev/TLÜ ründelaua, Sokk tabas kaugviske ja kui mängida jäi 44 sekundit, oli seis 79:76. Rakvere poolelt eksis rünnakul kaugviskel Kristo Saage ning Kalev/TLÜ-l oli seejärel võimalus vahet veelgi vähendada või isegi viigistada. Karl-Johan Lips tegi aga pallikaotuse ja külalised olid seejärel sunnitud vea tegema, et mängu päästa. Egert Haller saatis ühe vabaviske läbi korvirõnga, Buchanani kolmepunktivise ei tabanud ja Rakvere sai kokkuvõttes ikkagi napi võidu kirja.

Rakvere näitas paremat viksetabavust (51% – 43%), kuigi lauavõitlus kaotati 30:38 (ründelaud 4:14). Korvisööte jagas Rakvere rohkem 13:8 ning pallikaotuseid tehti 17 Kalev/TLÜ 16 vastu.

Võitjate parimana viskas ameeriklasest keskmängija Thomas Theddus Hamilton IV 24 punkti ja võttis 9 lauapalli. Rain Veideman lisas 20 silma, 4 lauapalli ja 7 korvisöötu ning Egert Haller tõi 15 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu. Kristo Saage ja Tormi Niits said kirja 9 punkti. Tasub veel ära märkida ka selle, et pingilt tuli Rakverele vaid kolm punkti, millest Devin Lee Harris sai kirja 2 ja Mihkel Kurg ühe punkti.

Kalev/TLÜ eest tegi kaksikduubli Michael Kyre Buchanan 21 punkti ja 11 lauapalliga. 21 silma tõi ka Tanel Sokk ning Ran Andre Pehka lisas 12 punkti.

Laupäeval, 12. oktoobril toimub Eesti-Läti korvpalliliigas kolm mängu, milles TalTech sõidab külla Jurmalale ja Rapla Avis Utilitas heitleb samuti võõrsil BK Ogre meeskonnaga. BK Ventspils võtab samal ajal vastu Valmiera Glass VIA.