fbpx
Close

Karl-Johan Lips: tänu Taltsile ja Bambale on trennis kohati raskem kui mängudes

-Karl-Johan Lips | Foto: TTV

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on tänavusel hooajal uue hingamisega alustanud suvel Pärnu Sadamast Tallinna Kalev/TLÜ meeskonda siirdunud ääremängija Karl-Johan Lips. Tallinna televisiooni saates “Spordsõbrad” rääkis 22-aastane ja 199 cm pikkune noormees oma senisest hooajast ja eesmärkidest.

Kui mullu Pärnu eest mängides olid Lipsu keskmised näitajad 22,7 minutit, 6,3 punkti, 4,4 lauapalli, siis tänavu on ta seni tõstnud need numbrid 27,8 minuti, 10,3 punkti ja 8,8 lauapallini. Millest selline areng? “Eks siin on mitu faktorit. Esiteks on suur vahe selles, millised mängijad su kõrval on ja kes on treeneripingil. Mitte, et üks teisest parem oleks, aga kuidas mängustiil sobib kindlale mängijale. Suvel on ka kõvasti tööd tehtud ja olen füüsiliselt edasi läinud. Selle eest tänud Indrek Ruudule, kes mulle on kavasid teinud ja aidanud,” sõnas Lips.

Korvpall24.ee veebilehele augustis antud intervjuus sõnas 22-aastane Lips, et tänavune hooaeg on tema jaoks äärmiselt oluline ja enda hinnangul on tal viimane aeg tõestada, et ta on mängumees. “Mõtlesingi toona seda, et mul tuleb tõestada, et suudan kanda põhimängija rolli võistkonnas. Olen 22-aastane ja nüüd ongi viimane aeg seda teha ja paistab, kas saab veel asja,” selgitas ääremängija oma mõtet.

Tallinna Kalev/TLÜ on hooaega uues liigas alustanud 5 võidu ja 3 kaotusega ning Lipsu hinnangul on tema jaoks kohati trennid raskemad kui võistlusmängud: “Kui sa iga päev trennis maadled (Janar) Taltsi ja Bamba (Falli) vastu, siis selles liigas on väga vähe meeskondi, kus sama tugevad korvialused mehed. Kohati on isegi tunne, et trennis on raskem maadelda kui mängudes.”

Lipsu sõnul on Tallinna Kalev/TLÜ eesmärgiks sihtida Eesti-Läti liigas neljandat-viiendat kohta, et oleks hea võimalus pääseda final fouri. “Aga me ei saa veel selle peale mõelda ning peame iga nädal võtma mängu korraga ja minema võitma. Kalev/Cramo mäng näitas, et võime ka tugevamaid hammustada.”

Isikliku eesmärgina tõi Lips loomulikult välja enda proovilepaneku välismaal, kuid liiga tihti sellega oma pead ei vaeva: “Iga mängija, kes Eestis professionaalselt korvpalliga tegeleb, mõtleb välismaal mängimisele. Igapäevaselt aga selle peale mõelda ei saa, tuleb liikuda mäng-mängu haaval ja teha oma tööd nii hästi kui võimalik ning küll need võimalused tulevad.”

scroll to top