Karpini ja Pehka kaksikduublid vedasid G4S Noorteliiga nelja parema sekka

-Karl-Kristjan Karpin | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas selgus täna teine finaalturniirile ehk nelja parema hulka jõudnud meeskond, kui G4S Noorteliiga alistas Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid 94:84 ning võitis seeria mängudega 2:0.

G4S Noorteliiga alustas mängu suurepäraselt, tehes esimese nelja minutiga 12:0 spurdi, kuid avaveerandi lõpuks oli kodumeeskonna eduseis kahanenud kuuepunktiliseks – 24:18. Teisel veerandajal pääses Eesti Maaülikool korraks ka ühe punktiga ette (41:40), ent G4S Noorteliiga vastas 8:0 spurdiga ja poolajapausile mindi nende 48:41 juhtimisel. Kui kolmandat veerandit oli mängitud kolm minutit, viis Joosep Russaku lähivise Eesti Maaülikooli veel kahe punkti kaugusele (47:49), kuid sellest lähemale nad enam ei jõudnud. Viimasel veerandil langesid viie veaga pingile koguni kolm Eesti Maaülikooli mängijat – Joosep Russak, Lennar Laasik ja Ott Toomsalu.

Võitjate eest tegi suurepärase esituse Karl-Kristjan Karpin, kes viskas üleplatsimehena 30 punkti, võttis 14 lauapalli ja jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Kaksikduubli sai kirja ka Ran Andre Pehka, kes kogus 17 punkti, 17 lauapalli ja 7 korvisöötu. Markus Ilver lisas 15 ja Kristjan Kokk 10 punkti.

Eesti Maaülikooli parimad skooritegijad olid Jaagup ja Joosep Russak, kes kogusid vastavalt 22 ja 18 punkti. Sten Kuber sai kirja 11 silma.

Poolfinaalis läheb G4S Noorteliiga vastamisi KA Tallinna Kalev/TLÜ-ga.