Kasemetsalt ja Meeritsalt kahasse 62 punkti, kuid Kadrinas jäi üllatus sündimata

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas pandi täna pall mängu Tallinnas, Tartus ja Kadrinas – kui Tartu Ülikool II sai kodus kindla võidu, siis Kalevi akadeemia ja Maaülikooli vahel läks vaja koguni lisaaega. Kadrinas jäi aga Kristen Kasemetsa 34 ja Rauno Meeritsa 28 punktist Keila üllatusvõiduks väheks, kuna Karude leegionärid Wrighten, Daunys ja Young viskasid kolme peale veelgi rohkem – koguni 77 punkti!

KA Tallinna Kalev/TSK – Eesti Maaülikool/Skarcon 85:78 (17:15, 20:20, 20:21, 17:18, 11:4)

Raske võidu jättis koju Tallinna Kalevi akadeemia, kes pärast võrdselt lõppenud normaalaega alistas lisaajal seisuga 85:78 Tartust külla sõitnud Eesti Maaülikool/Skarconi. Kuigi kodumeeskond oli viis minutit enne neljanda veerandaja lõppu 72:62 ees, ei suudetud seda kohe võiduks vormistada, lastes vastastel seisu 74:74 viigistada. Viimasel minutil oli mõlemal tiimil mitu võimalust mäng enda kasuks pöörata, kuid visked ei tabanud ja võitja otsustati alles lisaajal.

Neljandat kohta kindlustanud KA Tallinna Kalev/TSK (5-2) eest tegid enim skoori Daniel Beilinson ja Siim Laur, kes viskasid vastavalt 19 ja 17 punkti. Jaagup Toomelt 16 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubel, Erki Kuhilt 7 silma ja 13 lauapalli ning Romet Käämeri kontosse kanti 9 punkti, 9 tulemuslikku söötu ja 3 vaheltlõiget.

Seitsmendal tabelireal paikneva Eesti Maaülikool/Skarconi (3-4) kasuks tõi Jan Samuel Vogelainen 19 punkti ja 8 lauapalli. Martin Laandu lisas 17 punkti ja 10 lauapalli ning Jaagup Russak kogus enda arvele 17 punkti, 6 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget.

Tartu Ülikool II – SK Nord Aid/Cramo 78:59 (31:11, 9:18, 23:8, 15:22)

Hooaja teise võidu sai kirja Tartu Ülikooli meeskond, kes tegi suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud mängus sotid selgeks 31:11 võidetud avaperioodiga. Kuigi külalised suutsid võita 2. ja 4. veerandaja, olid tartlased kokkuvõttes ikkagi kindlalt, 78:59 paremad.

Võiduga 8.-9. kohta jagama tõusnud Tartu Ülikool II (2-4) sai suurima panuse Patrik Peemotilt, kes viskas 11 punkti, kogus 7 lauapalli ja andis 8 korvisöötu. Markus Kikkatalo ja Jorke Aav tõid kumbki 10 punkti, Erki Urvik lisas 9 punkti ja 12 lauapalli ning 1 punktiga piirdunud Kaspar Sepp krabas koguni 16 lauapalli.

Seni võiduta SK Nord Aid/Cramo (0-7) eest viskas Karl Holm 11 ning Sander Järve ja Georg Kask 10 punkti, Kase saagiks langes ka 5 lauapalli.

Kadrina Karud – Keila Korvpallikool 105:84 (21:29, 29:15, 28:19, 27:21)

Esiliiga uustulnuk Keila ei tundnud liidri Kadrina Karude vastu mingit aukartust, võites esimese veerandaja seisuga 29:21. Veel kolm minutit enne poolajavilet oli Keila 44:41 juhtimas, kuid siis tegid väljakuperemehed 9:0 vahespurdi ja poolajale mindi juba Karude 50:44 eduseisus. Sealtmaalt hakkas Kadrina vaikselt oma teed minema. Neljandal perioodil kahanes vahe korraks alla kümne (84:77), kuid Kadrina võttis kindlama lõpuga ikkagi 105:84 võidu.

Tosina meeskonna seas eelviimast kohta hoidva Keila Korvpallikooli (1-6) eest tegid hiilgavad esitused Kristen Kasemets ja Rauno Meerits. Kui Kasemets viskas üleplatsimehena 34 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 5/14, vabavisked 7/7) ja noppis 8 lauapalli, siis Meerits tegi 28 punkti ja 12 lauapalliga võimsa kaksikduubli. Conrad Sengbusch lisas 11 silma ja 8 korvisöötu.

Liidrina jätkava Kadrina Karude (7-0) mängu vedasid taas leegionärid Austin Dwight Wrighten (31 p, 10 lp, 6 rs, efektiivsusnäitaja 49!), Rimantas Daunys (26 p ja 6 lp) ja De Vante Rashawn Young (20 p, 5 lp, 5 rs, 4 vl).