fbpx
Close

Kaspar Kuusmaa: Minu eesmärk? Ilmselgelt NBA!

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Stella Azzurra Roma Facebook

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Stella Azzurra Roma Facebook

Rooma Stella Azzurra korvpalliakadeemia tutvustab oma Facebooki lehel järjepanu oma välismaalt saabunud õpilasi ning sel nädalavahetusel jõudis järg 16-aastase ja 182 cm pikkuse Kaspar Clemet Kuusmaani.

Kaspar on lihtne poiss, kellel on aga fenomenaalne võitlusvaim ja soov kasvada ja areneda, seisab Stella Azzurra Facebooki postituses. Kui sa oled eestlane ja mängid korvpalli, siis Kuusmaa on väga nõudlik perekonnanimi, täis pingeid ja ootusi. Isa Aivar, kes oma karjääri tipphetkedel pallis ka Ateena Panathinaikoses Euroliigat, on poega palju aidanud ja julgustanud.

Kaspar, kes tunneb oma perekonnanime raskust, on suutnud muuta pinged eesmärkideks, et mitte valmistuda pettumust ei perekonnale ega rahvale, kelle jaoks korvpall on ülimalt oluline. Tema mängu igas faasis on olemas üks konstant: energia.

“Sa näed väljakul välja nagu isa,” on lause, mida Kaspar on senise karjääri jooksul palju kuulnud. “See on minu jaoks suur au! Mu isa on minu iidol. Ta on alati olnud mulle lähedal, toetanud ja motiveerinud. Ma tahan saada selliseks nagu tema,” sõnas Kaspar oma kommentaaris.

Kaspar sisuliselt sündis pall käes ja juba 6-aastaselt mängis ta TTÜ Korvpallikoolis korvpalli. “Olen harjunud mõttega mitte kunagi alla anda. Isegi, kui midagi tundub võimatu. See on mu isa õpetus ja olen seda alati kuulanud,” kinnitas noor Kuusmaa.

Juba 13-aastaselt Stella Azzurra akadeemia poolt avastatud Kuusmaa teab, et teekond unistuste saavutamiseni tähendab igapäevast rasket tööd. “Minu eesmärk? Ilmselgelt NBA! Tahan oma isa unistuse teoks teha ja et ta oleks minu üle veel uhkem. Selleks ma Stella Azzurras olen. Olen kindel, et ma ei valmista talle pettumust,” sõnas Kaspar Kuusmaa teda iseloomustava postituse lõpetuseks.

scroll to top