fbpx
Close

Pärnu Sadam toob meeskonda tagasi ennast heast küljest näidanud kogenud lätlase

Avatar
-Lauris Blaus | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond tegi esmaspäeval uueks Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga hooajaks jõulise avalduse, kui andis teada, et kokkuleppele jõuti lätlasest ääremängija Lauris Blausiga.

30-aastane ja 206 cm pikkune Blaus liitus Pärnu Sadamaga sisuliselt täpselt aasta tagasi ning kogus 26 minutiga Eesti-Läti liigas keskmiselt 29,8 minutit, 15,5 punkti, 6,7 lauapalli ja 2,2 resultatiivset söötu.

Blaus näitas end möödunud hooajal väga heast küljest – füüsiliselt tugev, töökas ja rünnakul ohtlik nii lähedalt kui kaugelt. Ta võttis koheselt liidrirolli ja aitas noori oma suhtumise ja kogemustega, kiitis klubi lätlast oma Facebooki lehel.

Tunamullu alustas Blaus Ventspilsi meeskonnas, kuid liikus hooaja keskel BK Jurmala ridadesse, kus ta pallis hooaja lõpuni. 21 kohtumisega kogus lätlane Eesti-Läti korvpalliliigas 10,3 punkti, 6,2 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu ja tema vastu tehti 4,9 viga mängus.

“Need olid pikad ja rasked läbirääkimised, kuna Laurisel oli laual veel pakkumisi. Määravaks sai, et siinne elu-olu meeldis talle väga ja sealt tuli ka otsus meile jääda,” kommenteeris Pärnu mänedžer Johan Kärp.

Blausi CV-st leiab varasemalt veel ka Läti klubid BJBS Keizarmežs, Riia VEF, Valmiera ning leedukate Pasvalyse Pieno Žvaigždesi ja poolakate Slupski Czarni. Hooajal 2011/12 jõudis ta 11 kohtumist kaasa teha ka Valga meeskonna ridades.

scroll to top
Inline
Inline