Kaufmanis ja Kemp vedasid Kalev/Cramo Ühisliigas teise võiduni

-Janis Kaufmanis | Foto: BC Kalev/Cramo

Pühapäeval pidas BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga raames Minskis sealse Tsmoki vastu hooaja kümnenda kohtumise. Tasavägisest kohtumisest väljus võitjana Kalev/Cramo 80:72 (18:18, 17:15, 21:16, 24:23).

Kohtumise avapoolaeg möödus meeskondade tabeliseisu arvestades võrdses heitluses. Kuigi Minski klubi alustas rünnakul resultatiivsemalt, juhtides seitsme minuti järel 17:10, jõudsid kalevlased peamiselt vabavisetest avaveerandaja lõpuks viigini (18:18).

Üsna korvidevaene mäng jätkus ka teisel mänguperioodil, kus eduseisus olev meeskond vahetus koguni seitsmel korral. Cramo oli ilma põhikeskmängija Devin Thomaseta hädas oma laua blokeerimisel, kui Tsmoki peamiselt tänu kehvale kaugvisete tabavusele (3/17) hankis ründelauast koguni 13 palli. Poolaeg kuulus siiski 35:33 hooaja teist võitu jahtivale külalismeeskonnale.

Kolmanda veerandajal pääses Cramo Brano Djukanovici vabavisete järel 43:37 ette, ent kodumeeskond vastas kohe 7:0 vahespurdiga. Kalevlased siiski kerget initsiatiivi käest ei andnud ning Janis Kaufmanise kaks järjestikust kaugviset panid aluse Cramo 10:0 spurdile, mis andsid enne otsustavat veerandaega külalistele 7-punktilise eduseisu.

Kalevlastel õnnestus neljanda veerandaja alguses teinegi 10:0 vahespurt ning 7 minutit enne kohtumise lõppu oli Roberts Štehlmahersi hoolealuste edu juba 66:52. Tsmoki ei olnud siiski veel alla andnud, mille tõestuseks järgneva minuti jooksul tabatud kolm järjestikust kolmest. Cramo rünnakud võttis seejärel enda kanda Janis Kaufmanis, kes viskas kalevlaste 12 järjestikust punkti ning tüüris Eesti esiklubi Ühisliiga teise võiduni.

Hooaja parima esituse teinud Kaufmanis kogus 20 minutiga üleplatsimehena 23 punkti (kolmesed 4/7), millest 15 viskas otsustaval veerandajal. Selle hooaja Ühisliiga tulemuslikeima mängu sai kirja ka Maurice Kemp, kes tähistas 20 punktini jõudmist kaksiduubliga (12 lauapalli). Marcus Keene tõi 8 punkti (visked 4/16), Brano Djukanovic 7 silma ning Rauno Nurger, Janari Jõesaar ja Sten Sokk lisasid 6 punkti. Tsmoki ridades kogus Andrei Strabouski 16 punkti, Andrei Rahozenka lisas 13 silma.

Juba sel reedel, 29. jaanuaril, kohtub Kalev/Cramo (2-8) kodus tabelis kuuendat positsiooni hoidva Zielona Gora (8-7) meeskonnaga.