fbpx
Close

Pikalt hooaja avalööki ootama pidanud Greeta Üprus pani debüütmängus püsti viskekontserdi

Avatar
-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

Tänavuseks hooajaks Suurbritannia naiste kõrgliigasse Oaklands Wolves’i naiskonda siirdunud 26-aastane ja 177 cm pikkune tagamängija/väike äär Greeta Üprus sai koroonaviirusest tingitud probleemide tõttu alles nüüd jaanuari lõpus teha oma ametliku debüüdi välisliigas. Kohe esimeses kohtumises tõusis ta oma tiimi resultatiivseimaks.

Koroonaviiruse tõttu lükati Üpruse naiskonna Oaklands Wolves’i esimesi kohtumisi pidevalt edasi, kuni lõpuks oli 23. jaanuar ehk laupäev see päev, mil esmakordselt ametlikus liigamatšis väljakule joosti. Kahjuks vannuti lisaajal 87:91 (23:22, 17:11, 22:22, 18:25, 7:11) alla Newcastle Eagles’ile.

Üpruse arvele kogunes vaid 21 mänguminutiga 23 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 5/7 ja vabavisked 4/4), 4 lauapalli (neist 2 rünnakul), 3 pallikaotust ja 5 isiklikku viga. Amari Carter tõi Wolves’i kasuks 14 punkti ning Lizzy Harrison kogus 11 silma ja 9 lauapalli.

Vaid seitsmekesi pallinud võitjate poolel pidasid koguni kolm mängijat vastu kõik 45 minutit ning need kolm naist kerkisid ka parimateks. Maddy Mcvicar kogus 31 silma, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Alison Gorrell tõi 21 silma, 11 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Abigail Lowe lisas 20 punkti, 9 lauapalli ja 5 vaheltlõiget.

Liigatabelis on 11 naiskonda pidanud väga erineva arvu kohtumisi. Kui ühel tiimil on veel hooaja avamäng tegemata, siis värskelt oma esimese võidu saanud Newcastle Eagles on mänginud juba viis matši. Tabelit juhib täisedu kolme võiduga Leicester Riders.

Järgmise mänguni peab Oaklands Wolves nüüd samuti ootama pikalt, kui 10. veebruaril võõrustatakse London Lionsi korvpalliakadeemiat. Vahepeal peetakse aga naiste koondiste EM-valikmängude mullid, kui Eesti naiskond kohtub Venemaal Orenburgis vastavalt 4. ning 6. veebruaril Venemaa ja Bosnia ja Hertsegoviinaga.

scroll to top
Inline
Inline