fbpx
Close

Greeta Üprus siirdub esmakordselt karjääri jooksul välisliigasse

Avatar
-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

Viimastel aastatel Eesti naiste korvpalliliigades üheks resultatiivsemaks mängijaks olnud Greeta Üprus saab alanud hooajal ennast proovile panna Suurbritannia kõrgliigas (WBBL), kui asub mängima Oaklands Wolves’i ridadesse.

Kõik Eesti neidude noortekoondiste tasemed läbi käinud 26-aastane ja 177 cm pikkune Üprus pallis eelmisel hooajal Audentese SK ridades ja tõi Eesti naiste korvpalli liigas keskmiselt 19 punkti mängus. Aasta varem kogus ta naiste meistriliigas koguni 26,2 punkti, 8,8 lauapalli, 3,2 resultatiivset söötu ja 1,4 vaheltlõiget mängus.

Üprus lõpetas hiljuti Tallinna Ülikoolis rekreatsioonikorralduse bakalaureuseõpingud ning Briti kõrgliigas pallides kavatseb ta sportimise ühendada õpingutega Hertfordshire’i ülikoolis, kus ta asub omandama magistrikraadi.

“Ma olen väga elevil, et saan WBBL-is mängida. Kuna see saab olema minu esimene hooaeg välismaal, siis ootan huviga, kuidas see erineb minu senistest kogemustest. Meil on naiskonnas erinevate isiksuste ja oskustega mängijad ning meil on kõigil midagi pakkuda. Näen juba, et meie ühine keemia hakkab paika loksuma. Ootan väga, et saaksin Wolvesi’i võiduka hooajani aidata,” kommenteeris eestlanna klubi sotsiaalmeedias.

Peatreener Lee Ryan sõnas kommentaariks: “Ma mäletan Greetat noorte Euroopa meistrivõistlustelt. Tema mäng on pärast seda veel edasi arenenud. Seni on ta ideaalselt naiskonda sulandunud ning tema kogemusi on hea tiimi ja meie korvpalliakadeemia juures kasutada. Seni tema poolt näidatu kinnitab, kui hea ta võib siin liigas olla. Ta on väga rahulik ja tugev ning pakub meile tagamängija positsioonil teistsugust dünaamikat. Greeta annab mulle varasematest aastatest rohkem käike ning saab olema nauditav välja mõelda, kuidas tema oskusi kõige paremini naiskonna huvides kasutada.”

Oaklands Wolves alustab uut hooaega 7. novembril karikamänguga London Lionsi vastu. Liigakohtumisi alustatakse alles 12. detsembril, kui võõrustatakse Leicester Ridersit.

✍️ European International Added to the Wolfpack

Oaklands Wolves have added Estonian player Greeta Uprus for the…

Posted by Oaklands Wolves WBBL on Teisipäev, 27. Oktoober 2020

scroll to top
Inline
Inline