Kaugvisetega hiilanud Laane aitas Ethnikose napi võiduni lähirivaali üle

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka esiliigas alistas Rait-Riivo Laane koduklubi Ethnikos võõrsil Psichikou skooriga 73:71. Eestlasest mängujuht oli oma meeskonna paremuselt teine punktitooja, saades enda nimele ka koguni pooled tabatud kolmepunktivisetest.

Ethnikos juhtis juba poolajaks 41:29 ja enne viimast veerandaega oli vahe veel üheksa punkti. Võõrustajad suutsid siiski mängu viimased hetked põnevaks muuta, kuid kokkuvõttes sellest ei piisanud.

Laane tegi suurepärase mängu, visates 27 minuti jooksul 15 punkti (vabavisked 3/3, kolmesed 4/6) ja andes 5 korvisöötu. Lisaks sai ta kirja 2 vaheltlõiget ja tema vastu tehti 4 viga. Negatiivse poole pealt kogunes Laane nimele 2 isiklikku viga ja 3 pallikaotust.

Võitjate parim oli Martzos Paraskeva 18 punktiga. Kaotajatele tõi 17 silma Nikou Thomas.

Liigatabelis paikneb Ethnikos (9-9) viiendal kohal, Psichikou (8-10) langes üheksandaks.