fbpx
Close

Keio Kuhi BSBC koolitusel: korvpall on midagi rohkemat kui ainult üks mäng täiskasvanute eas

-Rain Peerandi BSBC koolitusel esinemas | Foto: Siim Semiskar

-Rain Peerandi BSBC koolitusel esinemas | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval algas Tallinnas, Audentese Spordikeskuses järjekorras juba 15. noortekoondiste Balti mere karikaturniir. Võistluse raames toimub ka täiendkoolitus BSBC Clinic. Koolituse avapäev tõi auditooriumisse üle 70 korvpallitegelase Eestist, Lätist ja Leedust.

Koolituse avapäeva kaks esimest loengut olid suunatud klubijuhtidele ja korvpallimaastikul turunduse eest vastutavatele inimestele. Päeva esimene lektor oli Sandra Raju, kes rääkis sotsiaalmeedia- ja turundutegevustest klubide juures. Põhirõhk oli sotsiaalmeediaplatvormil Instagramil ning selle rollil tänapäeva turunduses, kirjutab Basket.ee.

Samal teemal jätkas Eesti ühe edukaima korvpalliklubi KK Viimsi tegevjuht Tanel Einaste. Pole kahtlustki, et Viimsi pöörab turundusele, sotsiaalmeediale ja reklaamile suurt tähelepanu ning on selles vallas teenäitajaks ka teistele korvpalliklubile. „Maailm ja sealhulgas ka korvpall on muutunud ning seega peame ka meie, klubid, sellega kaasas käima. Turundus ei ole midagi iseenesest, vaid tööriist klubide arenguks – mängijate arvu suurendamiseks ja eelarve kasvatamiseks,“ sõnas esitlusel Einaste, kelle hinnangul pole olemas turunduse ja spordi vastasseisu, vaid need peavad käima käsikäes.

Päeva teises pooles astus üles korvpallikohtunik Rain Peerandi, kes rääkis treenerite ja kohtunike vahelisest suhtlusest. Avapäevale tõmbas joone alla BC Kalev/Cramo meeskonna abitreener, nimekas Russell Bergman, kelle loenguteema oli korvpallurite treenimise psühholoogia.

Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi sõnas koolituse avakõnes, et tänavuse seminari lektorid ja teemad, mida käsitletakse on väärtuslikud ja ainulaadsed nii Eestis kui Euroopas.

„Ma olen kuulnud arvamust, et sellel koolitusel me ju korvpallist ei räägi, miks ma peaksin sinna tulema. Ma ei nõustu selle argumendiga üldse. Arvan, et korvpall on midagi rohkemat kui ainult üks mäng 40 minutit täiskasvanute eas. Olen veendunud, et asi on hoopis vastupidi – see mis toimub mängu jooksul väljakul, on eelneva töö tulemus,“ arutles Kuhi. „Ja mitte ainult selle töö tulemus, mis tehakse saalis, trennis, vaid väga suur roll on sellel, mida ja kuidas tehakse nö. väljaku ümber. Kuidas on üles ehitatud kogukond rohujuure ehk noorteklubi tasandil.“

Teemade valikul lähtuti alaliidu peasekretäri sõnul eestkätt korvpalli arengukava strateegiast. „Mõned päevad rohkem kui kaks nädalat tagasi, siin samas saalis, võtsime me ühiselt vastu korvpalli strateegia järgmiseks dekaadiks. Arengukava ettevalmistamise käigus sai selgekeks, et uus strateegia peab keskenduma peamiselt, et mitte öelda ainult, noorteklubide arengule.“

Selleks, et klubi suudaks enda palgal hoida kvaliteetset, tahtejõulist ja ambitsoonikat noortetreenerit, peab tal olema hästi töötav tegevjuhtkond ja toimiv müügitöö. Kuhi tõi näite: „Tuvastasime noorteklubide külastamisel, et 10-st juhust kaheksal ei olnud läbi mõeldud, kuidas töötatakse süstemaatiliselt sponsorite, meedia, avaliku sektori ning lastevanematega. 10-st juhust üheksal ei olnud kasutuses ühtegi sotsiaalmeedia kanalit, et jõuda lasteni. Peamiseid põhjuseid oli kaks – selleks puudub aja ja rahaline ressurss, selleks puuduvad vastavad teadmised. Saan teile lubada, et edaspidi saavad kõik Eesti Korvpalliliidu egiidi all toimuvate koolituste teemad valitud vastavalt ühiselt kinnitatud uuele strateegiale, et viia ellu selles kirja pandud eesmärgid.“

BSBC koolitus jätkub reedel ning põhirõhk on selgelt noormängijate rahvusvahelistel üleminekutel, kus näpunäiteid jagavad Rahvusvahelise Korvpalliliidu jurist Benjamin Schindler, kogemustega NBA skaut Jason Filippi, Sigma spordi agent Fabio Ceneri ja Soome endine tippkorvpallur Hanno Möttölä.

Lapsevanema vaatenurgast räägib Veiko Jurkatamm, kelle mõlemad pojad siirdusid korvpallurikarjääri jätkama välismaal – vanem poeg Taavi USA-s, San Francisco Ülikoolis ning Mikk Itaalias, Ravenna korvpalliklubis.

scroll to top