Keltern võitis kõige tulisemat konkurenti ja kindlustas Saksamaal liidripositsiooni

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas peeti pühapäeval kohtumine kahe tippnaiskonna vahel, kes sel hooajal pidanud vaid korra tundma kaotusekibedust. Eestlannade Mailis Poki ja Janne Pulga koduklubi Kelterni Rutronik Stars oli esimesest 9 kohtumisest võitnud 8 ja kaotanud vaid korra. Tulisel rivaalil Wasserburgi TSV 1880, millega omavahel on pea eksimatult viimastel aastatel kõik Bundesliga tiitlid jagatud, oli enne kohtumist kogutud 7 võitu ja 1 kaotus. Seekordsest kohtumisest väljus koduväljakul võitjana Keltern numbritega 79:74 (31:23, 22:11, 13:23, 13:17).

Pikalt oodatud liidrite heitluse esimesel poolel sai juhtohjad tugevasti enda kätte Keltern, kes võitis avapoolaja suurelt 53:34. Teisel poolajal proovis küll külalisnaiskond mängusaatust muuta, kuid algselt saavutatud edu Keltern enam käest ei andnud ja kirjutas tabelisse 8. järjestikuse võidu Bundesligas tulemusega 79:74.

Kodunaiskonna Kelterni Rutronik Starsi veduriks kujunes ameeriklanna Krystal Vaughn 21 visatud punktiga. Tema kaasmaalane Tayler Mingo panustas 12 silmaga. Eesti koondislane Mailis Pokk viibis väljakul 17 ja pool minutit, mille jooksul viskas 4 punkti, noppis 2 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Teine Eesti koondislane Janne Pulk viibis väljakul veidi üle 14 minuti, mille jooksul viskas 6 silma, hankis 3 lauapalli ja tegi samuti ühe vaheltlõike.

Wasserburgi vedas Laura Hebecker 18 silmaga. Kelly Moten ja Svenja Brunckhorst panustasid võrdselt 16 punktiga.

Keltern juhib Bundesligat 9 võidu ja 1 kaotusega. Wasserburg langes pärast kaotust 7 võidu ja 2 kaotusega kolmandale tabelireale. Pikka puhkust eestlannad siiski ei saa, kuna 30. detsembril kohtub Keltern võõsril Saarlouisi naiskonnaga.